Sos peshku për makarona

Përbërësit:

vaj vegjetal

1 gotë Krem

1 kozerev peshku ton

1 miser i konzervuar ose i ngire i zier

kripë

Biber i zi

makarona

Hapat
1
Makaronat i zieni me pak ujë të kripur, kremin e vendosni në tigan për fërgim derisa fillon të shkumojë.

2
Pastaj i shtoni peshkun dhe misrin, makaronave të ziera i shtoni sosin së bashku me kripën dhe piperin e zi.

3
Ju bëftë mirë!

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here