Rizoto me perime të stinës

Përbërësit
oriz (bio “Scotti”)
25 gr gjalpë
1 qepë e njomë
1 spec i kuq
1 karotë
1 kungull
shafran (Indie)

Përgatitja
1
Skuqni gjalpin në një tigan dhe më pas shtoni qepën e njomë, specin, karotën.
2
Pasi të jenë skuqur mirë shtoni dy filxhan çaji me oriz dhe 4 gota ujë. Shtoni shafranin ( të tretur më parë në një filxhan me pak ujë).
3
E lini orizin të ziejë për 15-20 minuta. Në fund e servirni duke e shoqëruar me djathë kaçkavall të grirë.

 

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here