Reperi akuzohet për mashtrimin 4 milion dollarësh me kartë krediti

“Unë jam këtu duke u përpjekur për ta marrë/ Paraja është misioni“, thotë reperi Chad Focus në tekstin e këngës Get The Money.

Klipi muzikor, i cili ka 4 milion klikime në YouTube, tregon muzikantin të rrethuar nga modele, ndërsa si aksesorë mban disa zinxhirë floriri.

Ai dukej se ishte një yll në rritje, por prokurorët amerikanë thonë se financoi këngën e tij me mashtrime me kartë krediti.

Rapper, emri i të cilit është Chad Arrington, u akuzua për mashtrim me instalime elektrike, prandaj u paraqit para një gjykate të martën.

Sipas dokumenteve të gjykatës, Arrington punoi si një specialist i motorëve të kërkimit në mes të 2015 dhe 2018. Gjatë asaj kohe, ai dhe katër bashkëpunëtorë dyshohet se përdorën një kartë krediti të kompanisë për të paguar instrumente muzikore, pajisje të tjera, bileta fluturimi, fatura restorantesh, madje dhe postera.

Gjithashtu Arrington thuhet se shpenzoi më shumë se 250 mijë dollarë për blerjet që lidhen me një biznes për ndarjen e biçikletave; dhe bëri më shumë se 1.5 milionë dollarë blerje në bizneset e zotëruara nga bashkëpunëtorët e paidentifikuar.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here