Operohet ylli i Kosovës, 9 muaj jashtë fushave

Dhimbjet kanë marrë fund, tashmë për Arbër Zenelin ka nisur faza e rikuperimit. Sulmuesi i kombëtares së Kosovës kishte pësuar një lëndim të rëndë në fillim të qershorit dhe sot i është nënshkruar ndërhyrjes kirurgjikale.

“Operimi shkoi mirë. Fjalët e juaja dhe përkrahja me dedikimin tim do të më kthejnë më të fuqishëm se më parë. AZ17 dhe AZ10 po rimbushet”,- shkruan ai në një postim në “Instagram”.

23 vjeçari i kombëtares së Kosovës u dëmtua në ndeshjen eliminatore të Euro 2020 ndaj Malit të Zi. Klubi njoftoi se futbollisti do të mungojë deri në nëntë muaj.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here