Makarona flutur me salsiçe dhe djathë bebeje

Përbërësit
1 pako makarona (flutur)
50 gr gjalpë
4 gjethe sherebelë
2 karotë (të prerë imët)
salsiçe (“Tona”)
4 djathë (bebeje)
kripë

Përgatitja
1
Vendosni për të zierë në mënyrën e zakonshme makaronat flutur. Ndërkohë në një tigan skuqni gjalpin me gjethet e sherebelës.
2
Shtoni karotat dhe 4 salsiçe të prera në pjesë të vogla. Shtoni djathin. Më pas shtoni makaronat flutur.
3
I trazoni mirë dhe i shërbeni të ngrohta. Sipër i grini djathë kaçkavall.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here