Letra prekëse e bashkëshortes së Nainggolan: Vuaj nga kanceri, gati të luftoj me këtë kafshë

Radja Nainggolan ka marrë një lajm të hidhur ditën e sotme. Gruaja e tij, Claudia Lai ka zbuluar se vuan nga kanceri prej një muaji.  Gjithsesi, bashkëshortja e mesfushorit të Interit është shprehur se është gati për të luftuar me këtë kafshë të shëmtuar.

“Ka qenë një muaj që unë jam zgjuar në mëngjes, duke shpresuar se kjo është vetëm një makth. Kam kuptuar se brenda meje jeton një makth. Shpresoja se kjo ditë do të vinte sa më vonë, por nuk do ishte kështu. Ditët kanë fluturuar, siç edhe lumturinë ime … Prej sot do të filloj një kapitull të ri të jetës sime … Kimioterapinë. Dhe kush do të kishte thënë ndonjëherë se Claudia do të kishte frikë të fillonte një ditë të re … frika është një nënvlerësim.

“Çfarë mund të them. Pas shumë lotësh të derdhur është koha për të shkuar dhe për të luftuar këtë kafshë të shëmtuar. Falënderoj me gjithë zemrën time familjen dhe miqtë që më kanë ndihmuar të shijoj këtë muaj relaksim në mënyrën më të mirë, duke më dhënë gjithë forcën dhe moralin e nevojshëm për t’u përballur me gjithçka … por mbi të gjitha ata kanë qenë në gjendje të trajtojnë të gjitha me një nivel të lartë të durimit.  Fat i mirë për të gjithë të tjerët që po jetojnë me të njëjtën makth. Kurrë mos e humbni buzëqeshjen tuaj. “-shkruan Claudia në “Instagram”.

Çifti u martua në vitin 2011 dhe ka një vajzë, Aysha.

View this post on Instagram

E’ da 1 mese che mi sveglio la mattina sperando si tratti solo di un incubo.. è da 1 mese che mi sveglio la mattina e realizzo di vivere dentro ad un incubo. Ho sperato che questa giornata arrivasse il più tardi possibile ma non è stato cosi.. le giornate sono volate e con loro anche la mia allegria.. da oggi inizierò un nuovo percorso della mia vita.. la CHEMIOTERAPIA. E chi lo avrebbe mai detto che Claudia per una volta nella vita avrebbe avuto PAURA di iniziare una nuova giornata.. paura è dire poco.. che dire, dopo secchiate di lacrime versate, è ora di andare a combattere questa brutta bestia 🧟‍♂️🔫 ringrazio con tutto il cuore ❣ la famiglia e gli amici che mi hanno aiutata a vivere al meglio questo mese di relax dandomi tutta la forza e la positività necessaria ad affrontare tutto…ma soprattutto hanno saputo gestire ogni mio malumore (con un alto livello di sopportazione) IN BOCCA AL LUPO 🐺 A ME E A TUTTE LE PERSONE CHE STANNO VIVENDO IL MIO STESSO INCUBO.. 🤞🎀 #nonperderemaiilsorriso

A post shared by ✨🔮✨ℂℒᎯUⅅℐᎯ 𝒩𝒶𝒾𝓃𝑔𝑔𝑜𝓁𝒶𝓃 ✨🔮✨ (@claudia_lai_nainggolan) on

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here