Kokteil Bloody Mary

Përbërësit
500 ml lëng domateje
5 lugë çaji salcë Worcestershire
1 lugë çaji tabasko
gjysmë kokrre limon
3 degë selino
3 lugë çaji Biter (aromatik)
50 ml vodka (Gray Goose)
kastravec
karotë
kuba akulli
kripë
piper
Përgatitja
1
Hidhni lëngun e domates në një gotë të madhe. Shtoni kripë, piper dhe 5 lugë çaji salcë Worcester.
2
Shtoni 1 lugë çaji salcë Tabasko, lëngun e limonit, 3 degë selino dhe 3 lugë çaji biter aromatik.
3
Kalojeni në blender. Hidheni më pas në një gotë. Shtoni 50 ml vodka dhe disa kube akulli në një gotë tjetër.
4
Hidhni kokteilin dhe përziejini mirë. Servireni me pak kastravec, karotë dhe 1 degë selino.
Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here