I tha të pastronte dhomën, 11-vjeçari qëllon gjyshen në kokë pastaj vret veten

Një djalë 11-vjeçar ka qëlluar gjyshen në kokë pasi ajo i kërkoi të pastronte dhomën. Me pasi ai vrau veten me armë. Djali, emri i të cilit nuk është publikuar ende, vrau gjyshen Yvonne Woodard në shtëpinë e tyre në Litchfield Park, Arizona të shtunën, raportojnë autoritetet. Gjyshi i tij, që ndodhej në shtëpi në momentin e ngjarjes tragjike, tha për hetuesit se Yvonne i kërkoi nipit të pastronte dhomën por që ai ishte shumë kokëfortë.

Disa çaste me vonë , dëshmon gjyshi, ndërsa po shikonte televizor me bashkëshorten, djali mori pistoletën e tij dhe doli prapa gjyshes duke e qëlluar në kokë.

Ai vrapoi drejt nipit, por më pas u rikthye tek e shoqja për t’i dhënë ndihmë. Më  pas dëgjoi të shtëna të tjera arme. 11-vjeçari vrau edhe veten. Deri tani hetuesit thonë se nuk ka asnjë shenjë se djali planifikoi vrasjen e gjyshes dhe vetes.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here