Guardiola dhe Mourihno darkojnë sëbashku në Manchester

Rivaliteti midis Pep Guardiolës dhe Jose Mourihnos  ka bërë gjithmonë bujë në botën e futbollit.

Gjithsesi, jeta nuk është vetëm futboll. Të dy teknikët mund të kenë stile të ndryshme, por kur vjen puna tek ushqimi, duket se preferojnë të njëjtin stil gatimi.

“Tapeo & Wine”, është një restorant spanjoll në Manchester, pronar i së cilës është babai i mesfushorit Juan Mata.

Në një prononcim për gazetën spanjolle AS, Z.Mata zbuloi se të 2 teknikët janë klientë të përhershëm në restorantin e tij.

Pep Guardiola e frekuenton shpesh këtë vend. Ai vjen me familjen e tij dhe i pëlqen shumë ambienti. Përsa i përket Mourihnos, ai vjen 1 herë në 2  javë”.

Po kur të dy strategët vijnë në të njëjtën orë, cfarë ndodh? Juan Mata Sr. e shpjegon.

“Ka raste që të 2  vijnë në të njëjtin moment. Kur kjo ndodh, i vendos në dhoma të ndryshme, me qëllim që të mos “vrasin” njëri-tjetrin.”

View image on TwitterView image on TwitterView image on TwitterView image on Twitter

Tapeo & Wine@TapeoandWine

We don’t know about you but we’ve had withdrawals from the Champions League, we’re so excited it returns tomorrow!

To book your table, call us on 0161 832 2770!

See Tapeo & Wine’s other Tweets

 

 

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here