Gruaja sulmohet nga jaguari për një foto!

Një grua që u kafshua nga një jaguar në një kopsht zoologjik të Arizonës, teksa po bënte një fotografi, ka folur për herë të parë rreth incidentit duke këmbëngulur se ajo ka mësuar mësimin e saj.

E identifikuar si Leanne, gruaja thotë se ndihet me fat që është gjallë, pasi takimit të frikshëm me një jaguar të zi në kopshtin zoologjik pranë Phoenix, të shtunën.

Vizitorët e rastësishëm u hodh në veprim kur Leanne filloi të qante nga dhimbja e kafshimit.

Adam Wilkerson, i cili ishte në kopshtin zoologjik me dy djemtë e tij, e qëlloi kafshën e egër me një shishe uji.

Wilkerson kapi një video pas sulmi duke treguar gruan të shtangur nga dhimbja teksa gjaku i rridhte nga dora e saj.

Ajo përfundoi në spital për “lëndime, por jo kërcënuese për jetën”.

“Nuk e prisja kurrë këtë,” tha Leanne. “Ndihem e faj, por të gjithë bëjmë gabime dhe unë mësova nga rasti”.

“Çdokush mund të arrijë. Unë nuk jam i pari, dhe nëse ata nuk e lëvizin gardhin, unë ndoshta nuk do të jem i fundit”, shtoi ajo.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here