Grabitja në Rinas, eksperti: Aeroporti më i sigurt në ‘97

Eksperti Krenar Ahmeti i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora deklaroi se aeroporti i Rinasit, ka qenë më i sigurtë  në 1997 sesa ç’është sot, referuar këtu grabitjes që ndodhi sot ku u grabitën 2 milion euro.

Ahmeti u shpreh se sot grabitësit i kanë marrë paratë brenda avionit dhe thuajse e kanë marrë peng avoionin.

Ahmeti: Në ’97 kur dihet si kemi qenë, aeroporti ka qenë shumë i sigurtë. Parandalimi është elementi më i rëndësishëm. Ata kanë marrë avionin peng. Ky është një akt terrorist. Avioni është i një shteti tjetër. Pse Meta nuk ka thirr komisionin e Sigurisë Kombëtare. Aviacioni Civil, strukturat e sigurisë pse nuk prononcohen.

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here