E martë, Janar 22, 2019

Tavë me kumbulla shahine

Përbërësit 500 gr mish qengji 35 kumbulla shahine 7 qepë e njomë selino (kërcelli) 1 tufë borzilok (të freskët) 3/4 gotë uji verë piper   Përgatitja 1 Fillimisht skuqim selinonë me qepët dhe borzilokun e...

Thjerrëza të mbuluara

Përbërësit vaj ulliri (Olitalia) 1 kokërr qepë (e grirë imët) 1/2 degë selino (e grirë imët) 1/2 karotë (e grirë imët) 1/4 spec djegës salcë domatesh (Pomi) thjerrëza ("Teuta") 1 koncentrat pule...

Byrek me qumësht

Përbërësit 500 ml qumësht (Lufra) 50 gr gjalpë 100 gr miell misri 3 vezë (të verdha) 250 gr djathë i bardhë kripë piper   Përgatitja 1 Në një tenxhere skuqni gjalpin. Shtoni miellin e misrit...

Fërgesë vere me speca e domate

Përbërësit 3 kokrra domate 5 spec jeshil 2 thelpinj hudhër 5 lugë gjelle gjizë 3 kokrra vezë kripë piper i zi piper i kuq 2 lugë gjelle vaj ulliri   Përgatitja 1 Skuqni specat në një tigan...

Tavë me Speca të mbushur

Përbërësit 4 spec jeshil (për mbushje) 200 gr filetë pule 1 kokërr qepë 150 gr qiqra (të ziera) 400 gr oriz 1 karotë 1 tufë majdanoz 1 spec i kuq vaj ulliri 1 lugë...

Patëllxhanë të mbushur me oriz dhe djathë

Përbërësit 3 patëllxhan (të mëdhenj) 100 gr salcë domatesh 200 gr oriz 2 gota ujë kopër majdanoz 200 gr djathë i bardhë 1 domate (të prerë në feta të holla) vaj ulliri kripë piper Përgatitja 1 Prisni përgjysmë...

Qofte viçi me pure patatesh

Përbërësit 350 gr mish viçi 1 qepë e kuqe 1 qepë e verdhë 2 thelpinj hudhër 300 gr thërrime buke 2 vezë majdanoz kripë piper 100 gr miell 30 gr gjalpë 1 lugë gjelle krem djathi 1...

Kek me arra dhe Nescafe

Përbërësit 200 gr gjalpë 200 gr sheqer 3 vezë 1 tas miell 1 pako pluhur pjekës 4 lugë kafeje kafe (Nescafe Azera Espresso) 100 gr arra (të grira) 600 ml pana (për...

Ëmbëlsirë me krem karamele

Përbërësit: 4 vezë 100 gr sheqer 100 gr gjalpë 70 gr miell 30 gr kakao ¼ Pluhur pjekje PËR KREM 4 vezë 200 ml Krem 300 ml qumësht të kondensuar Hapat 1 Së parim tundim vezët me sheqer, më pas...

Tortë me krem kakao

Përbërësit: 250 gr biskota të bluara 100 gr gjalpë 400 gr ҫokokrem 500 gr Krem djathi (Philadelphia,mascarpone etj) fruta pylli për zbukurim Përgatitja: Një lugë ҫokokrem e shkrijmë me gjalpin dhe...

LAJMET E FUNDIT

Safija nga Dukagjini, një nga gratë më të fuqishme në histori

Arbëria ka luajtur një rol të madh në drejtimin e Portës së Lartë. Numërohen jo pak, por 39 kryeministra me origjinë shqiptare që e...

Të rinjtë, koncert në 100 vjetorin e vdekjes së Ismail Qemalit

Këngë, valle, recitime, pjesë teatrore u interpretuan sot nga nxënës të shkollave të mesme të Vlorës kushtuar jetës dhe veprës së Ismail Qemalit, në...

Shfaqja “Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve” nis vitin artistik në “Metropol”

Teatri Metropol ka nisur këtë vit artistik me shfaqjen “Sherlok Holms dhe Langoi i Baskervillëve” nga Ken Ludwig. Kjo vepër që po shfaqet në...

Biblioteka e librave të ndaluar

Pasi nazistët kishin djegur librat sepse ishin “jogjermanë”, një burrë merr detyrën t’i ruajë ato për gjeneratat e ardhshme. “Literatura është kryesisht e përbërë nga...

Shqipëria e vitit 1891 në objektivin e francezit Pierre de Gigord

Pamje të Dalmacisë, Malit të Zi, Shqipërisë dhe Korfuzit, 1891, kështu titullohet albumi fotografik të fotografit të njohur francez Pierre de Gigord. Ai kishte realizuar...