E premte, Janar 18, 2019

Kapen “mat” Inzagi me bukuroshen që i ka rrëmbyer zemrën

Filipo Inzagi realizon sërish gol. Edhe pse është tërhequr prej kohësh nga futbolli i luajtur dhe tashmë është trajneri i Venezias në Serinë B,...

Ja përballjet, hidhet shorti i gjysmëfinales së Kupës së Shqipërisë

Është hedhur sot në FSHF në orën 11:30 shorti për gjysmëfinalet e Kupës së Shqipërisë. Katër skuadrat e kualifikuara për këtë fazë, Skënderbeu, Kukësi,...

Konsumon ushqime “fast food”? Përjashtohesh nga Kombëtarja

Gareth Southgate ka vendosur rregulla të hekurta për kombëtaren angleze në përgatitjet e Kupës së Botës: Në hotelin e kombëtares ishullore janë hequr fast-food...

Largimi i Agollit, njihuni me kapitenin e ri të Kombëtares

Trajneri Kristian Panuçi doli sot në konferencë për shtyp, teksa konfirmoi se kapiteni Agolli mund të mos grumbullohet më në Kombëtare për shkak të...

Miqësorja me Norvegjinë, ja programi i plotë stërvitor dhe mediatik i kuqezinjve

Nga sot ka nisur grumbullimi i kombëtares kuqezi për ndeshjen miqësore të 26 marsit ndaj Norvegjisë, e cila do të luhet në “Elbasan Arena”....

Stefano Pioli: Vdekja e Astori-t i ka dhënë forcë skuadrës

Vdekja e kapitenit Davide Astori duket se ka ndikuar pozitivisht tek lojtarët e Fiorentinës që duket se kanë rigjetur forcën brënda vetes dhe po...

Liverpool kërkon të transferojë yllin e PSG

Liverpooli shiti yllin brazilian, Philipe Coutinho në drejtim të Barcelonës gjatë afatit kalimtar të Janarit. Gjatë afatit merkatos së verës "The Reds", pritet të bëjnë...

Zidane flet për çerekfinalen me Juventusin dhe për Neymar-in

Zinedine Zidane ka mbajtur konferencën e zakonshme para ndeshjes të së dielës me Gironën. Trajneri francez i Real Madridit, ka folur edhe për përballjen në...

Goli i Griezmannit në i bukuri në Europa League ? (VIDEO)

Antone Griezmann shënoi një gol fantastik sot për Atleticon e Madridit në ndeshjen ndaj Lokomotivës së Moscows. Francezi e shënoi golin në stilin e parabolës, duke lënë të shtangur portierin...

Alegri shpërthen ndaj Benatia-s: Mbylle gojën, rri urtë! (VIDEO)

Për të patur sukses në fushë e jo vetëm, autokontrolli dhe disiplina janë çelësi i suksesit. Kështu, në ndeshjen e mbrëmshme, ku bardhezinjtë fituan 2-0...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...