E premte, Janar 18, 2019

Ish-lojtari i Barcelonës: “Neymar të shkojë tek Real Madrid nëse do Topin e Artë”

Numri 10 i Brazilit në Kupat e Botës 1998 dhe 2002 Rivaldo ka këshilluar yllin aktual të përfaqësueses amerikano-latine, Neymar, të largohet nga PSG...

Klubi anglez shpërblen sulmuesin kosovar

Sulmuesi i Kombëtares së Kosovës, Atdhe Nuhiu do të shpërblehet me kontratë të re nga Sheffield Wednesday pas formës së shkëlqyer këtë sezon. Në ndeshjet...

Salah i shpëton dënimit nga FA

E hëna ka qenë një ditë e vështirë për Momo Salah. Por, në fund gjithçka është mbyllur me një “happy ending”. Fillimisht, sulmuesit egjiptian iu...

Golat e Batshuayi i japin “krahë” Dortmund-it, hipotekojnë vendin e tretë

Dortmundi ka bindur përballë Stuttgardit, me verdhezijtë që kanë marrë një fitore bindëse 3 me 0. Dy golat e shënuan nga Batshuayi që është duke...

UEFA me dorë të hekurt kundër Reali, vjen dënimi i rëndë

Të gjithë e krijuan një hije dyshimi se kjo do të ndodhte dhe tani ka ndodhur. Ramos do t'i duhet të pushojë edhe në ndeshjen...

Chelsea goditje të dyfishtë në merkato, rrëmbejnë dhe talentin italian

Maurizio Sarri kërkon të vjedhë çdo talent në Itali. Drejtuesit e Chelsea-it falë këmbënguljes së trajnerit italian kanë arritur marrëveshjen me Cagliarin për mesfushorin...

Zidane: E dimë shumë mirë se si luan Liverpool

Zinedine Zidane ka thënë se e din se çfarë loje bën Liverpooli, por fillimisht janë të fokusuar për ndeshjet në La Liga kundër Celta...

Evropiani i Atletikës, Izmir Smajlaj kalon në finale

Atleti shqiptar Izmir Smajlaj është kualifikuar në finalet e kampionatit evropian në ambient të hapur. Gara po zhvillohet në Gjermani. Sportisti që garon në...

U largua nga Lazio, Igli Tare gjen zëvendësuesin e De Vrij

Lazio ka humbur qendërmbrojtësin Stefan de Vrij, i cili iu bashkua Interit, por drejtori sportiv Igli Tare po mendon që ta zëvendësojë atë menjëherë. Ëndrra...

Chelsea ofertë 30 milionë euro për zëvendësuesin e Fabregas

Chelsea është vënë në kërkim të një mesfushori që të zëvendësonte spanjollin Cesc Fabregas i cili është larguar në drejtim të Monacos. Leandro Paredes është...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...