E premte, Janar 18, 2019

Shpërthen ish-mbrojtësi i Vllaznisë: “Mos dilni ma në qytet, se keni bërë mëkat”

Nuk kanë fund reagimet dhe akuzat në drejtim të Bashkisë Shkodër, lojtarëve dhe stafit të Vllaznisë pas rënies një kategori më poshtë. Ato që...

Low: E merituam eliminimin

Trajneri Joachim Low është padyshim një nga fajtorët kryesorë të eliminimit të Gjermanisë nga Kupa e Botës. Lënia jashtë e Sane, duket se ka...

Roma zbuloi skandalin e Champions, ja si e manipuloi Shevçenko (VIDEO)

Hije të tjera dyshimi mbi UEFA-n dhe paracaktimin e shortit të gjysmëfinaleve, kanë ardhur nga Italia. Paraditen e sotme, në platformën e shitjeve të...

Largimi i Agollit, njihuni me kapitenin e ri të Kombëtares

Trajneri Kristian Panuçi doli sot në konferencë për shtyp, teksa konfirmoi se kapiteni Agolli mund të mos grumbullohet më në Kombëtare për shkak të...

Jurgen Klopp komenton tifozet shqiptare (FOTO LAJM)

Pasi nuk fitoi dot Champions League kundër Real Madrid, Jurgen Klopp ka nisur pushimet dhe duket se ka kohë për postime në rrjetet sociale. Ai...

Simpsons bëjnë parshikimin e radhës, ja finalistët e Botërorit

"Simpsons" është njëri nga seriale vizatimore më të famshëm në Amerikë. Ata njihen gjithashtu edhe për disa parashikime që kanë bërë për ngjarje të rëndësishme...

Po hetohet nga FIFA, shikoni se çfarë thotë Shaqiri

FIFA pritet të marrë vendimin nesër në lidhje me festimin që bëri Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri. Veprimi i dy shqiptarëve na krenoi të gjithëve...

Kjo është tifozja seksi e Chelsea (Foto)

Sophie Rose është një nga pronaret e Chelsea Fan Tv, kanalit jo zyrtar të Bluve të Londrës, skuadër me të cilën është tifoze e...

Mesut Ozil sherr me tifozët gjermanë në fund të ndeshjes

Mesut Ozil është dukur i nervozuar në fund të ndeshjes, dhe është përplasur pikërisht me tifozët e tij. Mesfushori u kap nga mediat teksa i...

Alegri shpërthen ndaj Benatia-s: Mbylle gojën, rri urtë! (VIDEO)

Për të patur sukses në fushë e jo vetëm, autokontrolli dhe disiplina janë çelësi i suksesit. Kështu, në ndeshjen e mbrëmshme, ku bardhezinjtë fituan 2-0...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...