E martë, Tetor 16, 2018

Agnelli: Ronaldo qershia mbi tortë, është një super hero

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli mendon se Cristiano Ronaldo personifikohet me bardhezinjtë, duke ju referuar efektit qëka pasur portugezi që pas transferimit. “Ronaldo nuk është...

Premier League zbulon futbollistin dhe trajnerin më të mirë për muajin shtator

Eden Hazard është shpallur Lojtari i Muajit në Premier League, për paraqitjet e tij të shkëlqyera gjatë muajit shtator. Sulmuesi belg ka mposhtur sulmuesin...

Manaj imiton Ronaldon, shënon super gol me roveshatë (VIDEO)

Rey Manaj është në një nga momentet e tij më të mirë si te skuadra e Albacetes edhe te kombëtarja shqiptare. Futbollisti lushnjar ka...

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta ish-trajneri i Kombëtares

Një lajm i trishtë ka mbërthyer sot futbollin shqiptar. Pas ndarjes së papritur nga jeta të lojtarit Labinot Harbuzi pas një ataku në zemër,...

Ibrahimovic: Mourinho nuk mund të bëjë mrekullia me këtë organikë

Zlatan Ibrahimovic këmbëngul që Jose Mourinho është njeriu i duhur për të drejtuar Manchester United. Strategu portugez është nën presion për t’u shkarkuar pas...

Milani transferon Pascqueta, goditje me vlerë 35 milionë euro

Milani  ka zhvilluar një operacion “blic” të kryesuar nga Leonardo, i cili brenda një nate ka sfumuar konkurrencën e Paris SG dhe ka arritur...

Khabib ka mik kampionin shqiptar, pak muaj më parë rrezikoi jetën bashkë me të...

Khabib Nurmagomendov është sportisti më i përfolur i momentit. Rusi u shpall kampion bote pas atij dueli shumë të përfolur ndaj McGregor. Khabib është...

Nacho del hapur: Do të donim ta kishim Ronaldon në ekip, ishte lider

Mbrojtësi i Real Madrid, Nacho, në një intervistë të dhënë së fundmi për mediat iberike ka pranuar se largimi i Ronaldos ka lënë një...

Raffaella Fico mbron Ronaldon: “Është xhentil, me të 11 muaj dashuri”

"Kam qenë e lidhur 11 muaj me Cristiano Ronaldon në kohën kur luante me Manchester United. Ishin 11 muaj dashuri". Raffaella Fico mbron kampionin...

Coates bëhet hero, ish-mbrojtësi i shpëton jetën portierit (VIDEO)

Mbrojtësi i Sportingut të Lisbonës, Sebastian Coates i ka shpëtuar jetën një portieri në një ndeshje në kampionatin portugez. Romain Salin përplasi kokën shtyllën...

LAJMET E FUNDIT

Mbi familjet katolike, të Tiranës së shekullit XIX

Marsida Najdeni Një nga figurat më pak të njohura të kishës katolike është ajo e Dom Mark Dushit (1920 – 1968). Mbase ai nuk mund...

Konstantin Brankusi, babai i “artit të vjetër modern”

Viorel Costea Nëse do të vendosni objektet artistike me origjinë nga Evropa e Vjetër që janë zbuluar këto vitet e fundit pranë punëve të Brankusit...

Kur Fitzgeraldi endej në rrugët e Parisit

Nga Luan Rama Një nga emrat më të njohur të letërsisë amerikane të shekullit XX është padyshim Scott Fitzgerald (1896-1940), autori i romanit të famshëm...

Pse po e humbim betejën kundër lajmeve të rreme

Nga Mark Scott Trajtimi i problemit të lajmeve të rreme, duhej të ishte një mision i lehtë. Franca kërkon miratimin e ligjeve të reja, që...

Bindjet tona politike mund t’i kemi shkruara në ADN

Shkencëtarët ia kanë atribuuar historikisht besimet politike, edukimit dhe ambientit rrethues. Por kërkimet e fundit tregojnë se prirjet tona politike, kanë një përbërës të...