E mërkurë, Gusht 21, 2019

Çfarë goditje e Barcelonës, transferon sulmuesin anglez me parametra zero

Barcelona nuk mendon vetëm për sezonin e ri por edhe për të ardhmen. Skuadra katalanase ka arritur akordin me sulmuesin e West Brom, Louie...

Letra prekëse e bashkëshortes së Nainggolan: Vuaj nga kanceri, gati të luftoj me këtë...

Radja Nainggolan ka marrë një lajm të hidhur ditën e sotme. Gruaja e tij, Claudia Lai ka zbuluar se vuan nga kanceri prej një...

Thiago Silva dhe Marquinhos sulmojnë Messin: Fleti ai për korrupsion, po Barcelona?

Dje në mbrëmje fitoi 2-0 ndaj Perusë në Kupën e Amerikës, duke triumfuar për herë të 9-të në këtë kompeticion. Gjithsesi polemikat për arbitrimin...

I “pandreqshmi” Ibrahimovic zbulon formacionin më të mirë në histori

Zlatan Ibrahimovic njihet si një futbollist shumë egoist, për të mos thënë se është më egoisti në histori. Ylli suedez ka vendosur që të...

Në pritje të Juventusit, De Ligt nis stërvitjen me Ajaxin

Matthijs de Ligt është në pritje të transferimit te skuadra e Juventusit. Klubi italian ende nuk ka gjetur marrëveshjen me Ajaxin, por ka arritur...

Totti i madh, pret në radhë për të marrë pjatën me sallatë (Fotot)

Një foto e ish-futbollistit italian Francesco Totti është duke qarkulluar me shpejtësi në mediat italiane dhe jo vetëm. Aty shfaqet ylli i futbollit, teksa pret në radhë...

Messi akuzoi për korrupsion, trajneri i Brazilit i përgjigjet: Më shumë kujdes dhe respekt

Trajneri i Brazilit, Tite e ka pranuar se është shumë i kënaqur për triumfin e Selecaos në finalen e Kupës së Amerikës. Ai i...

Kampionati i njohur kërkon historinë, zyrtarizon arbitren e parë femër në elitë

Përpos emrave të mëdhenj dhe spektaklit, La Liga spanjolle do të vij me risi të jashtëzakonshme në sezonin e ri. Divizioni më i lartë...

Zyrtare/ E kërkonte Reali i Madridit, Tottenham Hotspur firmos për 6 vite me francezin

Duket se mungesa e trofeve e ka detyruar Tottenham Hotspur që të fus dorën në xhep dhe të paguajë shifra të mëdha për të...

Klip për fanellat e reja, Reali lë “qimet e kokës” para sezonit

Kemi parë prezantime të futbollistëve ndër më të gjeturit, por kjo që bën Reali i Madridit është thjeshtë unike. Në fakt nuk bëhet fjalë...

LAJMET E FUNDIT

Dëfryes, këshilltarë, vrasës dhe negociatorë: Roli shumëdimensional i gaztorëve në kulturën mesjetare

Nga Natasha Sheldon Në imazhin e një oborri mbretëror të mesjetës, spikaste veç padronit dhe gaztori, që i veshur me rroba shumëngjyrëshe, do të argëtonte...

Mori peng autobusin me 37 persona në bord, qëllohet për vdekje me snajper

Policia ushtarake ka vrarë një person që mbajti peng rreth 37 pasagjerë për më shumë se tre orë në një autobus në qytetin brazilian...

“Babai” i epokës hapësinore, ishte një kriminel nazist i luftës

Seria: Ana e errët e figurave historike Verner von Braun, ishte një gjeni vizionar, që krijoi programin hapësinor të Amerikës. Nëse ne shkuam në Hënë,...

Elizabet Graham, i parapriu me gati një shekull lëvizjes së Roza Parksit

Seria: Njerëzit pak të njohur nga historia, por që e ndryshuan mënyrën se si jetojmë çdo ditë Në vitet 1850, mjetet e transportit në qytetin...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht humbjen e pushtetit nga një qeveri. Në...