E martë, Tetor 16, 2018

Seriali amerikan “Madam Secretary” me një aktor shqiptar, zbuloni i biri i kujt është

Një tjetër talent shqiptar pritet të pushtojë ekranet amerikane...dhe jo vetëm! Bëhet fjalë për një shqiptar kosovar, që duhet thënë se është i 'famshëm nga...

Kanye West i jep lypësit 100 dollarë, i premton edhe një palë atlete

Kanye West ka njoftuar se do të rikthehet në vendlindjen e tij Çikago në të ardhmen. Dhe këngëtari po bën ç'është e mundur për të...

James Bond nuk do të jetë kurrë femër

James Bond "ndoshta" nuk do të luhet kurrë nga një aktore femër, është shprehur producentja ekzekutive e filmit. Barbara Broccoli, e cila është përgjegjëse për...

Tina Turner kërkoi vetëvrasje të asistuar para se burri t’i dhuronte veshkën

Tina Turner donte të bënte vetëvrasje të asistuar para se bashkëshorti, Erëin Bach, ti ofronte veshkën e tij. Legjenda e muzikës ka folur hapur për...

Rowan Atkinson heq dorë nga roli ikonë i “Mr. Bean”?

Është një nga personazhet më të dashura dhe më të famshme të tij. Mister Bean u përhapi si stuhi në gjithë botën në vitet...

“Jam shqiptare e papërmbajtshme”, Rita Ora kujton me nostalgji lidhjen e parë

Rita Ora ka zbuluar se ka përjetuar "kohët më të bukura" kur ishte në lidhje me Calvin Harris. Këngëtarja, 27 vjeçe dhe DJ, 34 vjeç...

Këngëtari shqiptar i dedikon këngë gjakmarrjes

Këngëtari i njohur, Gold AG njihet për projektet muzikore që ia dedikon Shqipërisë dhe historisë që ka kaluar ndër vite. Sot, ai ka publikuar këngën...

Melanie shkoi në Afrikë dhe me një detaj në veshje i ofendoi që të...

Zonja e Parë e Sh.B.A.-ve, Melania Trump është momentalisht në udhëtimin e saj të parë vetëm. Ajo do të vizitojë shtete të ndryshme në...

Julia Roberts mbështet refugjatët

Julia Roberts ka dërguar mesazhe dashurie, duke veshur bluzë në përkrahje të atyre që ajo i quan të braktisur nga vetë shteti dhe qeveria. Ndërsa...

Protesta anti-Kavanaugh, arrestohet edhe modelja e famshme Emily Ratajkowski

Çeshtja e Bret Kavanaugh po merr në Shtetet e Bashkuara përmasa që i kapërcejnë parashikimet. Me qindra persona që protestonin përpara Gjykatës së Lartë...

LAJMET E FUNDIT

Mbi familjet katolike, të Tiranës së shekullit XIX

Marsida Najdeni Një nga figurat më pak të njohura të kishës katolike është ajo e Dom Mark Dushit (1920 – 1968). Mbase ai nuk mund...

Konstantin Brankusi, babai i “artit të vjetër modern”

Viorel Costea Nëse do të vendosni objektet artistike me origjinë nga Evropa e Vjetër që janë zbuluar këto vitet e fundit pranë punëve të Brankusit...

Kur Fitzgeraldi endej në rrugët e Parisit

Nga Luan Rama Një nga emrat më të njohur të letërsisë amerikane të shekullit XX është padyshim Scott Fitzgerald (1896-1940), autori i romanit të famshëm...

Pse po e humbim betejën kundër lajmeve të rreme

Nga Mark Scott Trajtimi i problemit të lajmeve të rreme, duhej të ishte një mision i lehtë. Franca kërkon miratimin e ligjeve të reja, që...

Bindjet tona politike mund t’i kemi shkruara në ADN

Shkencëtarët ia kanë atribuuar historikisht besimet politike, edukimit dhe ambientit rrethues. Por kërkimet e fundit tregojnë se prirjet tona politike, kanë një përbërës të...