E mërkurë, Tetor 24, 2018

Cardi B do t’i shkatërrojë karrierën? Ja si i përgjigjet Nicki Minaj

Nicki Minaj dhe Cardi B kanë patur shumë mosmarrëveshje kohët e fundit. Ishte Cardi B ajo që tha se do vijë fuqishëm në muzikë...

Dua Lipa i “rrëmben” fronin Rita Orës, ja femra me pushtet që e inspiron

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është bërë imazh i firmës ‘Adidas’. Kujtojmë se më parë ishte Rita Ora ajo që reklamonte veshje të...

Guximtare si Britney Spears, shfaqet me të brendshme në skenë

Ajo është shumë e njohur për veshjet skenike, por në koncertin në Teksas të dielën është shfaqur tepër e nxehtë. 36-vjecarja doli në skenë me...

U projektua si fitues, Ylli Limani heq dorë nga “Kënga Magjike”

Këngëtari i njohur nga Kosova, Ylli Limani ishte ndër emrat që do merrte pjesë në edicionin e 20-të të Këngës Magjike këtë vit. Duket se...

“Jam bërë person me aftësi të kufizuara”, aktorja e njohur flet për sklerozën e...

Aktorja amerikane Selma Blair ka zbuluar me anë të një postimi në Instagram se vuan nga skleroza e shumëfishtë. 46-vjeçarja tha se u diagnostikua me...

Maskat tentojnë të grabisin rezidencën luksoze të David dhe Victoria Beckham

Çifti David dhe Victoria Beckham janë tronditur sot pasi një grup hajdutësh me veshje kamuflazh u përpoqën të hynin në rezidencën e tyre Cotswolds. Policia...

Super modelja dhe reperi konfirmojnë lidhjen

Prej kohësh po flitej se modelja e veçantë Winnie Harlow është në një lidhje me Wiz Khalifa, por ata të dy nuk e kishin...

JLo ka një urim të veçantë për Kim Kardashian

Ditën e djeshme Kim Kardashian mbushi 38 vjeç, dhe mori urime të shumta nga pjesa më e madhe e  fytyrave të njohura publike. Ndër...

Elia Zaharia i rikthehet kinematografisë

Elia Zaharinë e njohim si aktore dhe si  bashkëshorten e Princ Lekës. Pasi e kemi parë atë në shumë shfaqje teatrale, ajo së fundmi...

Theu pjatat dhe hodhi ushqimin në kosh, Zonja Tefta “ia plas” në fytyrë Renatos

Ditën e premte nisi në Top Channel emisioni më i ri i moderuar nga shefi i njohur i kuzhinës, Renato Mekolli, i cili tërhoqi...

LAJMET E FUNDIT

BOOM/ 68-vjeçari akuzohet si trafikant droge, gjykata e Krujës manipulon deklaratën e avokati

Një 68 vjeçar invalid i plotë, nga fshati Nikël është prangosur nga policia  dhe ndodhet  në burgun e Fushë Krujës pasi mbi të rëndon...

Artistja që zbulon ngjyrat e fshehta të historisë

Marina Amaral është e specializuar në “rikthimin në jetë” të fotografive bardhezi, duke ndihmuar kështu në krijimin e një lidhjeje emocionale me historinë, transmeton...

Kosova sërish me pavijon të filmit në Tokio

Qendra Kinematografike e Kosovës në koordinim me Ambasadën e Republikës së Kosovës në Japoni, kanë mundësuar që Kosova për herë të dytë të jetë...

Pelegrinazh në Kuklin e Mjedës

Një fshat diku ndërmjet Shkodres e Lezhës, mbështetur në njërën faqe të malit të butë të Kakarriqit, ku zë fill fusha e begatë e...

“Vëllai im Arthur Rimbaud”

Nga: Elisabeth Rimbaud Përktheu: Luan Rama E pashë të vinte në shtëpinë tonë për herë të fundit. Ditë të paharruara, përgjime pranë tij dhe netë që...