E entje, Janar 17, 2019

Ja personazhet e njohur shqiptarë, që publiku u ngatërron emrat

Emrat shqiptarë zakonisht janë të veçantë, dhe ndodh që shpesh njerëzit të bëjnë gabime duke u shtuar ose hequr gërma. Një gjë e tillë...

Bella Hadid përshëndet me të brendshme nga Tokio

Supermodelja Bella Hadid ka ndarë me fansat momente nga eksplorimi i Tokios. Ylli i pasarelave siguroi që çdo çast i saji të ishte i paharrueshëm...

Joni Peçi: S’më frikësojnë këngëtaret me dyqane kineze

Stilisti Joni Peçi, i ftuar në "Siluetë" me Gerta Gixharin, tha se këngëtarët shqiptarë nuk kanë mjaftueshëm të ardhura nga muzika dhe nuk kanë...

Kate Hudson në pritje të fëmijës së tretë, këtë herë me Danny Fujikawa

Aktorja e famshme Kate Hudson është në pritje të fëmijës së saj të tretë. Ylli i Hollywood është shtatzënë me të dashurin, Danny Fujikawa dhe...

Brooklyn Beckham ndahet nga Chloe Moretz, kapet mat me një tjetër bukuroshe

Mesa duket Brooklyn Beckham është ndarë përsëri nga e dashura e tij Chloe Moretz. Djali i David dhe Victoria Beckham, është kapur mat një vajzë...

E mohoi sa e mohoi, këngëtarja e njohur pranon shtatzaninë

Thashethemet për shtatzëninë e Cardi B kanë kohë që qarkullojë dhe s’kishin ndërmend të merrnin fund pavarësisht gjithë herëve që u mohuan. Por Cardi vendosi t’u japë fund zërave rreth...

Fiori Dardha pas në kohë, poston foto kur ishte fëmijë

Fiori Dardha është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Ajo prej kohësh drejton emisionin "Boom", bashkë me shoqen e saj, Rozana Radin. Diten e...

Baba për herë të dytë, aktori i “Portokallisë” jep lajmin e mrekullueshëm (Foto)

Aktori i njohur i “Portokalli”, Marin Orhanasi ka dhënë lajmin e bukur që do të bëhet baba për herë të dytë. Lajmin e ka bërë të ditur vetë aktori i humorit nëpërmjet një...

Sam Smith flet për herë të parë për problemet personale

Pak ditë më parë këngëtari britanik dha një intervistë shokuese për “The Sun” ndërsa mbrëmjen e kaluar shkëlqeu me performancën e tij në një...

Eleni Foureira rrëfen kujtimet që ka nga Shqipëria: Nuk harrohet e shkuara…

Vetëm pak kohë më parë këngëtarja me origjinë shqiptare Eleni Foureira ka deklaruar origjinën e saj. Këngëtarja shqiptare këtë vit do të përfaqësojë Qipron në...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...