E mërkurë, Janar 16, 2019

Largimi nga On Records, Mozzik-it i bëjnë “gjëmën”

Reperi i njohur Mozzik prej kohësh është një prej më të njohurve dhe me hitet e tij ka rrëmbyer zemrat e të rinjve. Pak pasi...

Moderatorja shqiptare rrëfen keqardhjen më të madhe për të birin

Angazhimet e shumta në punë shpeshherë na bëjnë që të lëmë pas dore gjërat apo personat tanë më të çmuar. Të përfshirë nga rrjedha...

Ronela Hajati: Kjo ishte dhimbja më e madhe që kam përjetuar

Ronela Hajati së shpejti do të sjellë projektin e ri muzikor. Këtë njoftim këngëtarja e ka bërë përmes rrjeteve sociale. Paraqitja e saj në...

Drogë e ilaçe qetësues, brenda shtëpisë luksoze të Prince 24 orë para vdekjes (Video)

Prince është filmuar i zbehtë, i pikëlluar dhe i mbyllur në vetvete, ndërsa hynte në zyrën e mjekut të tij vetëm 24 orë përpara...

Ta pasmet e Heidi Klum në plan të parë

Heidi Klum ka vënë të pasmet e saj në plan të parë në një selfie tepër provokuese. Supermodelja e veshur me të brendshme femrash...

Aktorja e njohur pret të bëhet nënë në moshën 48-vjeçare

Aktorja e njohur, Rachel Weisz ka dekluar se po pret një fëmijë në moshën 48-vjeçare. Ajo ka një djalë në moshën 11-vjeçare, ndërsa bashkëshortin...

Ariana Grande publikon këngën e re, homazh për viktimat e Manchester

Ariana Grande është kthyer me këngën e saj të pare, që nga bombardimi terrorist që vrau 22 persona gjatë koncertit të saj në Manchester...

Këngëtarja shqiptare në gjysmë finale të The Voice of Italy

Këngëtarja shqiptare Deborah Xhako, një nga konkurrentet e spektaklit muzikor italian, “The Voice of Italy” vazhdon garën, duke kaluar në gjysmëfinale. Është zhvilluar mbrëmjen e...

Dua Lipa: Kosova ka bërë shumë për mua

Këngëtarja me origjinë shqiptare Dua Lipa ka dhënë një intervistë për revistën TeenVogue ku ka folur për karrierën dhe jetën e saj. Dua nuk harron...

Bëhuni gati! “Colour Day Festival” për herë të parë në Shqipëri!

Më 12 maj do të vij për herë të parë në Shqipëri një nga festivalet më të njohura në botë, “Colour Day Festival”. Patenta ndërkombëtare...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...