E martë, Qershor 18, 2019

Emily nuk di të ndalet, çmend fansat në Instagram

Ajo është një nga modelet e aktoret më të famshme dhe njihet për zhveshjen e saj. Emily Ratajkowski gjithmonë çmend fansat me foto provokuese...

Jennifer Lopez poston foton e ditëlindjes, mahnit me format e saj

Këngëtarja bukuroshe Jennifer Lopez ka festuar ditëlindjen e saj të 49-të. Është e pabesueshme ngjan ky fakt, pasi këngëtarja sa vjen e duket edhe më...

Ronela publikon klipin e ri, Aurela Gaçe nuk rri pa ia thënë dy fjalë

Vetëm pak ditë më parë këngëtarja Ronela Hajati ka publikuar këngën e saj më të fundit me titull “Do ta luj”. Përmes një klipi...

Michelle Hunziker u përgjigjet sulmeve për heshtjen ndaj Frizzit

Të shumtë ishin ata që e "sulmuan" showgirl-in e famshëm italiane me origjinë zviceriane, për faktin se nuk shkori asgjë në rrjetet sociale lidhur...

Zayn Malik paralajmëron album e ri me “cover” të Beyonces

Këngëtari i famshëm Zayn Malik paralajmëron disa surpriza dhe ka shpërndarë "coverin" e ri të Beyonces. Këngëtari 25 vjeçar ka lançuar albumin e tij të...

Shtatzania e Cardi B: S’i besoja të dashurit, miqtë e tij më thonin “qen”

Reperja Cardi B falenderoi ndjekësit e saj për mbështetjen që i kanë dhënë pasi konfirmoi shtatzaninë me të dashurin Offset. E konfirmoi publikisht për ‘Saturday...

Bella Hadid, mahnitëse me fustan transparent

Bella Hadid pushtoi pasarelat nga Neë York në Milano. Dhe supermodelja dukej mahnitëse ndërsa po largohej nga hoteli i saj në Paris mbrëmjen e...

Nuk mërzitet nga fejesa e Justin, Selena në krah të mashkullit misterioz

Justin Bieber u fejua me Hailey Baldwin gjatë fundjavës. Por lajmi nuk është tronditës për ish të dashurën e tij Selena Gomez, me të...

Dua Lipa tregon prapaskenat e filmit të parë

Ajo ka zbuluar datën e publikimit të këngës më të re ”Swan Song”, kolonë zanore e filmit aksion aventurë ”Alita: Battle Angel”. Në videon...

Joaquin Phoenix nën petkun e Joker, fotoja e parë e filmit

Tashmë gjithçka është e qartë. Joaquin Phoenix do të interpretojë Joker në një film të ri që i kushtohet plotësisht Batman. Teksa kanë nisur xhirimet...

LAJMET E FUNDIT

Në edicionin e sivjetmë, Anibar shfaq 244 filma të animuar

Frika dhe shpresa janë dy anët e medaljes, që karakterizon festivalin ndërkombëtar të filmit të animuar, ANIBAR. Festivali do të mbahet në datat 15-21...

Xhafa çon në Basel, një shitës vezësh nga Kuba!

Vepra më e fundit e artistit Sislej Xhafa, ka tërhequr vëmendjen e kritikës. Fotoja e një 80-vjeçari kubanez, në derën e një dyqani të...

Kemi bërë dashuri

Poezi nga: Maria Wine Përktheu: Qerim Raqi Tani kemi bërë dashuri derisa perëndimi i diellit është bërë i stërkuq jemi ledhatuar derisa lumenjtë kanë gjetur qetësinë e tyre jemi...

Matematika në këndvështrimin e Filozofisë së Historisë së Shpenglerit

Nga: Gjergj Sinani Osvald Shpengler (Oswald Spengler, 1880-1936) lindi në Blakenburg. Ai studioi në shumë universitete – Halle, Munih, Berlin. Pasi e braktisi matematikën, iu...

Historia e panjohur e shqiptarëve të padëshiruar në Turqi

Nga: Ryan Gingeras (pjesë nga libri i tij, “Brigje të pikëlluara: Historia e panjohur e shqiptarëve në Turqi dhe fundi i Perandorisë Osmane, 1912-...