E mërkurë, Janar 16, 2019

Martohet Kledi Kadiu/ Foto dhe video ekskluzive nga ceremonia e dasmës

Pak javë më parë portali VOX ALBANIAE.VOM publikoi ekskluzivisht lajmin mbi datën e dasmës së balerinit të famshëm shqiptar, Kledi Kadiu, i cili bashkë...

Mosmirënjohja… ky ves i poshtër! Ja fotot që e nxjerrin zbuluar mashtrimin e Almeda...

Për më shumë se 12 javë, Almeda Abazi udhëtoi drejt Tiranës, për të moderuar spektaklin “Dancing With The Stars Albania”. Në fillim publikoi, bashkë me...

Dasma mbretërore, Armina Mevlani kritikon princeshën e re (FOTO LAJM)

Blogerja e njohur shqiptare, Armina Mevlani ka treguar se nuk i ka pëlqyer fare Meghan Markle. “A ju pëlqen fustani i nuses? Më i thjesht...

Bëri bujë me lidhjen treshe, ish-missi shqiptar i jep fund “aventurës”

Lidhja treshe e ish-missit shqiptare Egla Harxhi me një femër dhe një mashkulll, shkaktoi një zhurmë shumë të madhe në media dhe rrjete sociale....

Çmenden vajzat me jetën e luksit, kush janë “çunat” e pasur të Tiranës (FOTO)

Edhe pse Tirana ka një jetë shumë të vrullshme dhe plot energji, prapë se prapë mbetet një qytet i vogël në krahasim me kryeqytetet...

Ju kujtohet Pavlina Mani, aktorja fantastike e “Pallatit 176”? Ja sa ka ndryshuar ajo...

Ajo eshte padyshim nje nga aktoret me fantastike qe ka prodhuar kinematografia dhe teatri shqiptar. Po flasim per Pavlina Manin, aktorja qe per brezin...

Me, apo pa ndërhyrje? Ja si dukeshin motrat Vjollca kur ishin velina

Dy motrat Vjollca, Marina dhe Luana shpesh janë kritikuar për pamjen fizike dhe për ndryshimet që kanë pësuar ndër vite. Shpesh ata janë janë "sulmuar" se kanë...

Vajza e politikanit, Niko Peleshi dhe pasioni i saj për të bukurën

Vajza bukuroshe e Niko Peleshit numëron një numër të lartë ndjekësish në rrjetet sociale dhe gjithashtu njihet për fotografitë e bukura që poston rregullisht. Por nëse jeni një...

Gafat e Rudinës nuk kanë fund, përshëndet Dr.Florin nga studio (VIDEO)

Rudina Magjistari është një ndër moderatoret më të njohura në Shqipëri. Ajo prej shumë vitesh drejton emisionin e pasdites në Tv Klan si një ndër...

Miriam Cani mbush 33 vjeç, Alban Skënderaj: Pa ty unë nuk do isha ky...

  Ata janë padiskutim një nga çiftet më të dashura shqiptare. Alban Skënderaj dhe Miriam Cani nuk shkëlqejnë vetëm në skenën muzikore, por edhe në...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...