E martë, Qershor 18, 2019

“Kjo situatë erdhi papritur”, Angela Martini zbulon të vërtetën e divorcit me milionerin rumun

Modelja shqiptare Angela Martini ka vendosur të tregojë të vërtetën e lajmeve që kanë qarkulluar së fundmi në faqet rozë. Thuhej se ajo ishte...

“Ndihem keq që nuk mund të jem pranë jush”, Cristiano Ronaldo uron ditëlindjen e...

Binjakët e futbollistit Cristiano Ronaldo festojnë sot 2-vjetorin e lindjes. Ylli i Juventusit ka uruar vogëlushët Eva Maria dhe Mateo me anë të një fotografie...

Reperi akuzohet për mashtrimin 4 milion dollarësh me kartë krediti

"Unë jam këtu duke u përpjekur për ta marrë/ Paraja është misioni", thotë reperi Chad Focus në tekstin e këngës Get The Money. Klipi muzikor,...

Shifra e çmendur për “Miss Shqiptarja në Botë”

Altrina Kiqina ka rrëmbyer sot trofeun e "Miss Shqiptarja në Botë" për vitin 2019. Mes 12 konkurrenteve, bukuroshja me origjinë nga Drenica fitoi kurorën magjike...

Ishte me bashkëshortin, por fansi puth këngëtaren

Disa fansa nuk njohin limite! Këngëtarja e famshme, Miley Cyrus dhe bashkëshorti i saj Liam Hemsëorth ishin duke dalë nga hoteli në Barcelonë kur...

Ka shpenzuar gati një pasuri të tërë, ky është çmimi marramendës i çantës së...

Lori Hoxha shpesh herë bëhet kryefjala e mediave rozë, për shkak të fotove që publikon nga pushimet e saj luksoze. Ndërsa së fundmi, ajo është vënë...

Dua Lipa thyen rekord klikimesh në mënyrë globale

Dua Lipa është një prej shqiptareve më të famshe dhe më të suksesshme në botë. Këngëtarja është vlerësuar së fundmi me dy çmime Grammy. Në një...

Redi Jupi shpjegon pse femrat shkojnë pas Lorik Canës

I ftuar në “Mos i fol shoferit” me Rudina Dembacaj, ish-mbrojtësi i Kombëtares, Redi Jupi, ndër të tjera ka treguar dhe për Lorik Canën. Redi...

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj publikojnë klipin e dasmës në Maldive

Miriam Cani dhe Alban Skënderaj kanë sjellë për publikun këngën më të re "Duamë", ku shprehin dashurinë për njëri tjetrin. Klipi është xhiruar në Maldive,...

“Kam dy llafe për ty Ermal tangërlliksi, që s’di të bësh as humoristin, as...

Nga Fjorda Llukmani Para pak ditësh në Vjenë një miku im shqiptar më fton në premierën e filmit ‘Dy gisht mjaltë’. E kisha parë në...

LAJMET E FUNDIT

Në edicionin e sivjetmë, Anibar shfaq 244 filma të animuar

Frika dhe shpresa janë dy anët e medaljes, që karakterizon festivalin ndërkombëtar të filmit të animuar, ANIBAR. Festivali do të mbahet në datat 15-21...

Xhafa çon në Basel, një shitës vezësh nga Kuba!

Vepra më e fundit e artistit Sislej Xhafa, ka tërhequr vëmendjen e kritikës. Fotoja e një 80-vjeçari kubanez, në derën e një dyqani të...

Kemi bërë dashuri

Poezi nga: Maria Wine Përktheu: Qerim Raqi Tani kemi bërë dashuri derisa perëndimi i diellit është bërë i stërkuq jemi ledhatuar derisa lumenjtë kanë gjetur qetësinë e tyre jemi...

Matematika në këndvështrimin e Filozofisë së Historisë së Shpenglerit

Nga: Gjergj Sinani Osvald Shpengler (Oswald Spengler, 1880-1936) lindi në Blakenburg. Ai studioi në shumë universitete – Halle, Munih, Berlin. Pasi e braktisi matematikën, iu...

Historia e panjohur e shqiptarëve të padëshiruar në Turqi

Nga: Ryan Gingeras (pjesë nga libri i tij, “Brigje të pikëlluara: Historia e panjohur e shqiptarëve në Turqi dhe fundi i Perandorisë Osmane, 1912-...