E entje, Janar 17, 2019

“Hiqni insulinën, unë e zhduk diabetin 100 %, për 4 javë”/ Hetem Ramadani sfidon...

Flet eksperti i Meditimit Transhedental, Hetem Ramadani: Dietat e gabuara dhe ilaçet farmaceutike, po ju vrasin. Sëmundjet shërohen me ushqim! Hetem Ramadani: Kam shëruar 100...

Ngacmohet për plakjen, befason përgjigjia e Angelina Jolie

Angelina Jolie është një nga njerëzit më të famshëm dhe konsiderohet femra më e bukur në botë. Ndoshta disa njerëz do të ishin të...

Shqiptari me zemrën e madhe bëhet hero në Greqi

Tragjedia e rëndë që preku Greqinë ka nxjerrë në pah edhe anën humane të shumë personave. Petrit Athanasi, një shtetas shqiptar që jeton në Greqi,...

“Askush nuk del gjallë nga jeta, ndaj thuaj të vërtetën që mban në zemër”

Ai nuk është vetëm një aktor bukurosh. Keanu Reeves njihet për mesazhet e fuqishme, por që i përçon me thjeshtësi dhe sinqeritet. Me tragjedi...

“Letrat që kurrë s’i lexove”

Nga Çun Lajçi -  -  Eh moj miloshe, sa plakë t'u ka baba! Shumë muej para e kam shkrue këtë letër e çue s'e kam. Pse e qysh,...

Kur Tolstoi ndahet nga gruaja, një letër e sinqertë për Sofinë

Leon Tolstoi nuk mendonte asnjëherë se ishte i aftë të braktiste një grua. Kur Sofia Andrejevna hyri në jetën e tij, ai e kuptoi...

Historia e pazakontë, nëna mbart në bark foshnjën e djalit të saj! Incest?

Nëna e këtij burri po mbart në bark foshnjen e tij. Ju mund të mendoni se kjo është një histori e errët dhe shqetësuese...

Nëna braktiset nga 9 fëmijët: S’më ndihmojnë, s’u lashë pasuri

Historia e një 78-vjeçareje nga Elbasani është bërë sot pjesë e emisionit “Me zemër të hapur” të moderatores Evis Ahmeti. E moshuara Hafize Muça,...

Historia e bebes që i mbijetoi abortit, pasi u hodh në mbetjet mjekësore

Kjo është historia troditëse e mbijetesës së një fëmijë që u abortua nga nëna e saj. Kur Melissa Ohden ishte 14 vjeç mësoi një sekret...

Nga e shëndoshë në një super fizik, Rudina Dembacaj tregon sekretin e dobësimit

Rudina Dembacaj është kthyer në një prej aktoreve të preferuara të publikut shqiptar dhe emisionin i fundit në Ora News ka rezultuar ndër më...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...