E premte, Janar 18, 2019

Prodhohet kompjuteri më i vogël në botë (Video)

Sapo është publikuar kompjuteri më i vogël në botë. Në IBM Think 2018, kompania IBM ka prezantuar atë që do të jetë e ardhmja e...

Kjo kafshë mund të jetë shpëtimtare për njerëzimin

Qumështi i kësaj krijese e quajtur në latinisht "Platypus" është burimi i një proteine që mund të ndihmojë në luftimin e infeksioneve, sipas një...

Fotografohet rastësisht në rrugë, lypëses i ndryshon jeta

14 maj 2016 ishte dita kur i ndryshoi jeta filipinases së re nga qyteti Lukban. Vajza dymbëdhjetë vjeç lypte nëpër rrugë kur u fotografua...

Si joshet një mashkull sipas shenjës së horoskopit

Ndonjëherë mund të jeni ndodhur përballë një mashkulli që e pëlqeni shumë, por nuk dini se si t'i afroheni dhe se sit a bëni...

Sa më e madhe koka, aq më të zgjuar bebet

Normalisht, të paturit një të ashtuquajtur “kokë të madhe” nuk konsiderohet gjë e mirë estetikisht, por sipas hulumtimeve të reja të kryera në Britaninë...

Çmenden vajzat me jetën e luksit, kush janë “çunat” e pasur të Tiranës (FOTO)

Edhe pse Tirana ka një jetë shumë të vrullshme dhe plot energji, prapë se prapë mbetet një qytet i vogël në krahasim me kryeqytetet...

43-vjeçarja mahnitëse, nënë e 7 fëmijëve me trup perfekt (FOTO)

Jessica Enslow 43 vjeç është në e 7 fëmijëve. Lindjen e saj të parë e bëri kur ishte në moshën 20 vjeçare në vitin...

Super seti i fotografive – Fushata e parë e Emma Stone për Louis Vuitton

Emma Stone ka bërë fushatën e parë për markën e njohur Louis Vuttion në Kaliforni. Ashtu siç edhe pritej, Stone ka mahnitur të gjithë...

Zbulohet produkti natyral që ul hipertensionin

Sipas një studimi të ri, është një produkt natyral që mund të ndihmojë në uljen e hipertensionit. Kërkuesit shkencorë nga Universiteti Manitoba në Kanada...

Donatella Versace: Stop vrasjes së kafshëve, nuk do të përdor më gëzofe

Shtëpia italiane e modës Versace ka njoftuar se nuk do të përdorë më gëzof në dizenjot e saj. Stilistja Dontatella Versace tha se nuk do...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...