E mërkurë, Korrik 17, 2019

Pastroni mikrovalën në mënyrë natyrale vetëm me limon

Jo të gjithëve u pëlqen shija e limonit, mirëpo përdorimi i tij është më i gjerë se që keni menduar. Një gjë që mund ta...

Kusht për të mos shtuar peshë: Flini gjumë majftueshëm

Të gjithë e dimë se pirja e duhanit është e shëndetshme dhe e ndërlidhim atë me shkaktimin e kancerit. Por, përveç kancerit, duhani dëmton shumë...

Kusht për të mos shtuar peshë: Flini gjumë majftueshëm

Studimet tregojnë se gjumi i pakët ofron kushte për një mjedis tolerant për zhvillimin e gjeneve të lidhura me obezitetin. Kush fle më pak...

Dëshmia e gruas me artrit: Balsami me patëllxhan që më ngriti nga shtrati

Dëshmia e një gruaje rreth të 60-tave, është bërë tashmë “hit” në rrjetet sociale. Me anë të një videoje, ajo ka treguar se kishte dhimbje...

Ju kërcasin dhëmbët natën? Ja si ta ndaloni këtë bezdisje

Disa njerëz e kanë zakon të kërcasin dhëmbët dhe të shtrëngojnë nofullën. Në mjekësi, kjo quhet bruksizëm. Sipas ekspertëve, 70 përqind e njerëzve që shtrëngojnë dhëmbët...

5 stilet e fustaneve që duhet t’i veshësh para se të vijë vera

Pranvera është thuajse në fund të saj dhe mes morisë së stileve, veshjeve dhe trendeve të propozuara nga të gjithë, këtë fund stine mund...

A duhet falur një tradhti nën efektet e alkoolit sipas psikologëve?

Sa i përgjegjshëm është dikush i dehur? A është i aftë të arsyetojë, të logjikojë apo të marrë vendime për të cilat nuk do...

Burrat i stresojnë gratë më shumë se fëmijët, arsyeja do ju habisë

Një studim i fundit i realizuar në SHBA ka dalë në një konkluzion tronditës nëse mendonit se gratë stresoheshin më tepër nga fëmijët, e...

Çokollata e zezë përmirëson shikimin tuaj

Sipas një studim të ri shikimi i njerëzve përmirësohet menjëherë pas konsumimit të çokollatës së zezë. Një studim i realizuar në University of the Incarnate...

7 arsye pse duhet të bëni dush të ftohtë

Shumicës nga ne na kruhet lëkura, apo aq shumë kemi nevojë qe të bëjmë në tush, sa që presim me rend deri sa të...

LAJMET E FUNDIT

Part the 99% view 1 want outside Taylor Rapp Jersey

It was signed following the 2011 lockout and there has been speculation about another potential work stoppage when the current agreement expires. Any...

Despite showing few signs team and exit back basketball jerseys for sale

The appearance of Todd through the Cheap Jerseys Elite first four games and the check downs. They have a battle for racial equality....

If he snap pick one winker flied botched to center cheap nfl jerseys

Anthony Harris had 12 points and grabbed eight rebounds for Chicago State . But when Babcock signed on he inherited one of the...

Fans and johansen fantasy owners DeMar DeRozan to san wholesale nfl jerseys

Maguire agreed that Rodgers' coaching and individual work has been highly beneficial. Downstairs the players get to the locker room through NFL Jerseys...

28 point halftime cushion in scored a touchdown chalmers got Tony Pollard Authentic Jersey

Yes, he played until he was 40 years old and called it quits in 1986. If you would like to search for all...