E entje, Janar 17, 2019

4 modelet e flokëve që do të bëjnë namin në 2019

Stilistja e flokëve Clayton Hawkins, e cila kujdeset dhe për imazhin e shumë personazheve të njohur të Hollywoodit si Laura Harrier, Elizabeth Olsen, Maddie...

Ilaçi që mund të na bëjë të rinj

Një ilaç që ndihmon sistemin imunitar të largojë qelizat e vjetra mund të risjellë rininë, sipas një studimi të ri. Hulumtimi sugjeron se mund...

Habit studimi: Edhe burrat e kanë sindromën paramestruale

Nëse mendoni se vetëm gratë vuajnë nga sindroma paramestruale, po ju themi se e keni gabim. Kjo sepse sipas një studimi edhe burrat vuajnë...

Horoskopi 2019 / Parashikimi për shenjën e Bricjapit

Planetet mund t’ju fusin në qorrsokake por edhe mund të largojnë periudhat e errëta në jetën tuaj. Por jo vetëm kaq. Astrologu Jorgo Pulla...

Flini më shumë se tetë orë? Çfarë thotë studimi më i ri

Me tepricë apo pak, gjumi mund të jetë i dëmshëm për zemrën tuaj, sugjeron një studim i ri. Sasia e kohës ndaj të cilës një...

Si ta kontrolloni sheqerin në gjak, pa pasur nevojë për medikamente?

Me anë të kanellës Studimet kanë treguar se kanella mund të funksionojë, ashtu si insulina për të hapur “portat” e glukozës në qeliza, kështu...

Ka njerëz mizorë, që “shiten” si njerëz të mirë

Ata janë qenie që lëndojnë, që sulmojnë nëpërmjet një shantazhimi emocional makiavelian, bazuar në frikë, agresion dhe faj. Ato duken si njerëz altruistë, por...

Verë me kanabis

Raportohet se pirja e alkoolit para kanabisit nuk është ide e mirë. Por tani mund të blesh një verë të mbushur me kabanis, kështu që...

A i ke edhe ti këto karakteristika? Atëherë je një femër e paharrueshme

“Bukuria e një femre nuk varet nga veshjet që mban, nga format e trupit, apo nga mënyra se si lyhet e rregullohet. Bukuria e...

Dietë efikase për linja perfekte për vetëm 14 ditë

Më poshtë ju ndihmojmë me një nga dietat më të “shkëlqyeshme” të njërës nga klinikat më të famshme angleze. Dieta zgjat dy javë, nuk duhet...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...