E premte, Janar 18, 2019

Çmenden vajzat me jetën e luksit, kush janë “çunat” e pasur të Tiranës (FOTO)

Edhe pse Tirana ka një jetë shumë të vrullshme dhe plot energji, prapë se prapë mbetet një qytet i vogël në krahasim me kryeqytetet...

Seksi dhe Kryeqyteti

- nga Mariola Poro As zhurmat e punimeve të ujësjellësit poshtë ballkonit e as tapetet që shkundeshin sipër dritares sime, nuk e kishin atë “beat”...

30 femrat e famshme me gjoksin më të bukur në botë

Kur bëhet fjalë për gjoksin e femrave të famshme, atëherë padyshim që medja shkon tek ato bukuroshe që kanë gjoks të bëshëm dhe të...

Si të humbni në peshë? Mëngjes dietik, zgjedhja e duhur

Një dietë që ofron një mëngjes të konsiderueshëm nuk është vetëm i mirë për shëndetin tuaj, por gjithashtu ju ndihmon të humbni peshë. Kjo...

Shmangeni urgjent domaten nëse vuani nga kjo sëmundje

Domatja është një ndër perimet më të pasura me vlera ushqyese. Nëse e konsumoni atë në formë të papërpunuar kryesisht, do të përfitoni shumë...

Veshjet “chemisier”, modelet më të bukura të stinës

Nëse veshja e zezë është në krye të veshjeve të garderobës femërore, është një tjetër që meriton absolutisht hapësirë në dollap dhe bëhet fjalë...

Mos u vini më në siklet, ja si t’i ndaloni gazrat në ambientet publike

E keni provuar, apo jo? Jeni të ulur në karriken e zyrës, apo kudo tjetër dhe stomaku fillon të bëjë zhurmë pa u ndalur. Nuk...

Rritet numri i femrave që marrin goditje në tru, mësoni faktorët

Goditjet në tru zakonisht ndodhin tek të moshuarit, duhanpirësit, njerëzit mbipeshë ose ata të prekur nga sindroma metabolike. Megjithatë, kjo nuk do të thotë...

13 rregullat e grave të mençura

1- Gratë e mençura nuk jetojnë duke u ankuar, ato krijojnë ndryshimin. 2- Gratë e mençura janë të guximshme. 3- Gratë e mençura duan të kujdesen...

Kërkesa fantastike e danezëve drejtuar UNESCO-s: Mbro lumturinë tonë!

Danimarka do t’i kërkojë agjencisë kulturore të Kombeve të Bashkuara, "UNESCO-s" që të njohë zyrtarisht konceptin “hygge” dhe ta marrë në mbrojtje. “Hygge” është...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...