E premte, Janar 18, 2019

Të bësh seks, forcon kujtesën… sidomos pas të 50-ve

Seksi bën mirë edhe për kujtesën, sidomos pas moshës 50 vjeç.  Në këtë përfundim ka dalë një studim i fundit i Universitetit të Wollongong,...

Qelizat kanceroze mund të vdesin kur i hani këto pesë ushqime

Ju e dini sa i rëndësishëm është ushqimi për mirëmbajtjen e shëndetit. Vitaminat dhe mineralet që gjenden në ushqime janë kruciale për funksionimin e...

Horoskopi ditor, e mërkurë 16 Janar 2019

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Dashi Për...

Pse duhet të vini një gotë ujë në dhomë, para se të flini

Është një zakon i mirë për të vënë një gotë ujë në tryezën pranë krevatit përpara se të flini. Arsyeja, deri tani pak e...

Probleme me mishrat e dhëmbëve, ja këshilla e stomatologut

Mjeku stomatolog Besian Abazi, flet për problematikat e mishrat e dhëmbëve. Mishrat e dhëmbëve mund të dëmtohen për arsye të ndryshme, duke filluar që...

Studimi: Nëse rrini më pak ulur, mund të jetoni më gjatë

Të bësh më pak ulur dhe më shumë lëvizje është e lidhur për të jetuar më gjatë, sipas një studimi të ri. Të qëndrosh më...

Dashuria ju bën të sëmurë sikur jeni me grip

As nuk mund të hash, as të flesh dhe as të fokusohesh në dicka. Të biesh në dashuri është njësoj si të sëmuresh me...

Më thuaj shenjën e horoskopit, të të tregoj udhëtimin ideal për këtë vit

Me nisjen e vitit të ri, nisin edhe programimet për muajt që do vijnë. Për t’u organizuar në mënyrën më të mirë, është me leverdi...

Pirja e duhanit mund të shkaktojë diabet

Pirja e duhanit mund të shkaktojë diabet. Në të vërtetë, duhanpirësit kanë një rrezik 30-40% më të madh të zhvillimit të sëmundjes sesa joduhanpirësit dhe...

Këshilla të domosdoshme! Gjithçka duhet të dini për të mos shkatërruar dhëmbët

Të gjithë e dimë këshillën për dhëmbë të shëndetshëm, të lahen dy herë në ditë dhe të mos konsumohen shumë ushqime me sheqer. Edhe...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...