E premte, Janar 18, 2019

Motër e vëlla me gjendjen e rrallë, janë të rinj por duken shumë të...

Një motër dhe vëlla ballafaqohen me sëmundjen e rrallë të "Benjamin Button". Michiel, 20 vjeç dhe Amber, 12 vjeç, nga Vandeweert, Belgjikë vuajnë nga...

Bretkosa “më e vetmuar” në botë në një takim dashurie

Një bretkosë, që besohet të jetë e fundit në llojin e saj në botë, nuk është më i vetëm. Romeo, i njohur si bretkosa më...

Skulptura e djallit me smartphone “tërbon” spanjollët

Një skulpturë e Satanit (djallit) në qytetin spanjoll të Segovia është kritikuar se është shumë e qeshur. Statuja e bronzit u krijua si një kujtim...

Përpiqet të hyjë në dhomë nga ballkoni, rrëshket drejt vdekjes nga kati i tetë...

Një adoleshent ka humbur jetën pasi u përpoq të hynte në dhomën e tij nga ballkoni i dhomës ngjitur në katin e tetë të...

Arrestohet pasi fshehu 4 orë Rolex të vjedhura në vendin “enigmatik”

Një grua është arrestuar pasi u kap me 5 orë të vjedhura Rolex, katër prej të cilave i fshehu brenda vaginës. Delajurea Brookens, 29 vjeçe,...

Shmangni ruajtjen e faturave, mund t’ju shkaktojnë kancer

Rreth 90% e faturave që jepen në dyqane, lokale apo restorante përmbajnë kimikate që shkaktojnë kancer, paralajmërojnë ekspertët. Faturat që përmbajnë bojë që zbehet me...

Hëna në lumë, pamja spektakolare që krijoi natyra

Një copë akulli në formë disku ka krijuar një pamje spektakolarë në lumin Presumpscot  në Westbrook. Copa gjigande e akulli brenda lumit ka krijuar...

YouTube ndalon videot me përmbajtje të rrezikshme

YouTube ka ndaluar videot me përmbajtje të rrezikshme dhe shqetësuese mes frikës se përdoruesit e medias sociale po vënë në rrezik njëri-tjetrin dhe po...

“Pushuesi” i paftuar tmerron turistët

Turistët në një plazh në Kolumbi janë tmerruar kur panë parë duke ecur në plazh një 'pushues' të paftuar. Ata nisën të iknin me...

I propozon të dashurës për martesë në aeroport, ajo nuk pranon dhe largohet

Nuk ka arritur dot të nisë fluturimin ai tullumbac i kuq me dedikim, me të cilin një djalosh donte të deklaronte historinë e tij...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...