E entje, Qershor 27, 2019

“Prijësi i palavdishëm” i Enton Bidos, kundërvënia artistike që nxit kuriozitetin

Jeta dhe historia e mbretit të vetëshpallur të Shqipërisë, Ahmet Zogu ngërthen lexuesin në romanin më të ri të autorit Enton Bido, i cili...

Turizmi kulturor, zbulohen projektet e reja kërkimore në arkeologji

Gërmimet arkeologjike janë një tjetër vlerë e trashëgimisë kulturore, të cilat tregojnë një anë të panjohur të historisë dhe ngjallin kuriozitet për vizitorët e...

“Nji mbret pa mbretni” e Primo Shllakut, premierë në Teatrin “Skampa”

Në Teatrin “Skampa” të Elbasanit këtë të shtunë do të vihet në skenë “Nji mbret pa mbretni”. Një vepër e shkruar nga Primo Shllaku...

“Nderi i Kombit”, Robert Ndrenika dhe 20 rrëfime të sinqerta që i dolën nga...

Shtatlartë e me tipare të zeza e të bukura (tashme i thinjur), tipike tipare shqiptare, e gjithmonë i goditur në frazat dhe interpretimet e...

Vepra e Van Gogh në ankand për një shumë marramendëse

Piktura e parë e Van Gogh do të dalë në ankand në Francë pas më shumë se 2 dekadash. "Women Mending Nets in the Dunes",...

Kisha e Shën Mërisë në Përmet, gati për sezonin e ri turistik

Monumentet kulturore në vendin tonë po marrin çdo ditë e më shumë vëmendjen e institucioneve përkatëse, për të qenë sa më të denja për...

“Borëbardha”, ja si duket 48 vite më pas në jetën reale

Aktorja e famshme turke që luajti rolin e Borëbardhës në filmin "Borëbardha me 7 xhuxhat" ka ndryshuar tërësisht. Ne kemi ruajtur në mendjen tonë imazhin...

Robert De Niro: Nëse ka një Zot, Ai ka shumë përgjigje për të dhënë

Robert De Niro konsiderohet si një nga aktorët më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Ai ka arritur sukses në pothuajse në çdo zhanër...

Publikohet klipi final i këngës ”Mall” i Eugent Bushpepës

Disa ditë më parë Eugent Bushpepa na prezantoi me versionin final të këngës “Mall”, me të cilën do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion, ndërsa...

Ndërron jetë ylli i skenave franceze, Stephane Audran

Kinemaja franceze sot ka humbur një prej ikonave të saj. Bëhet fjalë për aktoren Stephane Audran bashkëshortja e regjisorit të famshëm francez Claude Shabrol. Familja...

LAJMET E FUNDIT

Glow held horse very successful keeps game Authentic Andy Isabella Jersey

Given a potential path of Brazil, Germany and Argentina, I just don't see that many breaks out there to be had. In 2013...

2012 added two tackles and 20 victory sense cheap jerseys china

He got things on track, though, and was a surprisingly effective coach for the second half of last year - and into this...

twice wheels to fall appearances Erik Gudbranson Youth jersey

Doc's Sports has been established as the best in the business for well over 40 years. Over the course of three hours we...

Temple needs break head football is tough Jason Williams Jersey

This year it could Brett Anderson Jersey very easily be the Jets. You can leverage him in exotics to try to get a...

in Oregon yes side draft D.J. Fluker Authentic Jersey

Right now I like this team second best after UCLA, but I reserve true judgment until after that gauntlet. A big focus for...