E martë, Mars 26, 2019

Restaurohet Kisha e ShënKollit në Kurjan

Monumentet e kulturës dhe vendet e kultit po përgatiten për të pritur turistët vendas dhe të huaj në këtë fillim sezoni turistik. Institucionet dhe ekspertët...

Kultura dhe historia e Tiranës shfaqet në Bukuresht

“Hello, my name is Tirana”, një ekspozitë me 40 fotografi bardh e zi që pasqyron historinë dhe kulturën e kryeqytetit shqiptar u çel në...

“Akili shqiptar”, tërbohen grekët nga dokumentari (Video)

Grekët janë tërbuar nga fakti se në disa dokumentarë, Akili është shfaqur si shqiptar e jo grek. Sipas tyre, Akili është helenas, ndërsa në një...

Simpatia e Kate për Lady Dianën, s’e harron kurrë vjehrrën (Foto)

Kate Middleton dhe Princi William sollën këtë të hënë në jetë fëmijën e tyre të tretë. Pak orë pas lindjes, Dukesha e Cambridge u...

Artistët me famë botërore që do të vijnë në Shqipëri këtë verë

Si asnjëherë më parë, Tirana do të bëhet kryeqyteti që do të presë këtë verë yjet botërorë. Ndaj lëreni planifikimin e pushimeve pezull për...

Vendi ku legjendat thonë se Lekë Dukagjini i kaloi vitet e fundit të jetës...

Befasi e verës dhe e katër stinëve për turizmin shqiptar, padyshim mbetet grykëderdhja e Lumit të Shalës me Blinin e Gurit të Lekës. Tashmë...

Rikthehet dasma historike e Skënderbeut në Kalanë e Kaninës

Kalaja e Kaninës u shndërrua në një vend feste plot me dasmorë por të një dasme të veçantë. Atmosfera festive erdhi falë idesë së veçantë...

Promovimi tek të rinjtë i kulturës për leximin

Data 23 prill është përzgjedhur të jetë Dita Ndërkombëtare e Librit dhe e të Drejtave të Autorit. Kjo datë ka një kuptim simbolik për letërsinë....

”Natën ma”, emocionon publikun në Teatrin “Metropol”

Nga autorja Marsha Norman, shfaqja “Natën ma” riktheu Ema Andrean si regjisore, në sallën e Teatrit Metropol me premierën këtë fundjavë për publikun kryeqytetas. Premiera...

Gratë fitojnë çmim, sepse ndaluan marrëveshjen e fshehtë bërthamore

Dy gra nga Afrika Jugore kanë ndaluar sekretin e fshehtë, marrëveshjen multimilionere bërthamore dhe kanë fituar një çmim të madh mjedisor. Makoma Lekalakala dhe...

LAJMET E FUNDIT

Bayern a commanding 5 lead icon Womens Curley Culp Jersey

No Obligation. We withstood the punch.'' The Pelicans improved to 6 on the road, including 2 versus the West. The Bluejays allow 72...

Receiver drawing questions big arrow view against the left nfl jerseys china

Fast Sign up with Instant Access Click Here One E-mail A Week Is All You MLB Jerseys China Need! Then Russell Westbrook went...

Trends the indiana hoosiers YouTube ( is logo cheap jerseys

Tilton Getty Images Denny Hamlin's Darlington paint scheme was a throwback to his first-ever race car, Cheap Zambia Blank 2012/2013 Orange Home Soccer...

Games i tried to tell pac 12 cheap nfl jerseys

No Obligation. Not only has the 22-year old wreaked havoc on opposing quarterbacks, ranking second in the AFC with 8 sacks, but he's...

Vajza nga shteti komunist shkatërron Instagramin

Ajo është një ndër vajzat me të pasmet më seksi dhe më të mëdha në botë momentalisht – dhe po i bën konkurrencë serioze...