E martë, Mars 26, 2019

“Me fjalë, me gurë, apo me zjarr… unë do të mbroj Teatrin Kombëtar”

 Albina Gjergji -  Qeveria ka nisur procedurat për prishjen e Teatrit Kombëtar dhe ky akt sipas shumicës së artistëve po bëhet në mënyrë anti-kushtetuese, duke...

Publikohet varianti final i këngës “Mall”, të mbështesim Eugent Bushpepën në “Eurovizion”

Është publikuar versioni final i këngës “Mall” nga Eugent Bushpepa, që do të përfaqësojë Shqipërinë në Eurovizion. Kënga do të jetë tërësisht në gjuhën shqipe....

“Borëbardha”, ja si duket 48 vite më pas në jetën reale

Aktorja e famshme turke që luajti rolin e Borëbardhës në filmin "Borëbardha me 7 xhuxhat" ka ndryshuar tërësisht. Ne kemi ruajtur në mendjen tonë imazhin...

Derhemi ia plas në sy Veliajt: S’lejojmë të preket asnjë cm nga teatri, për...

Aktori i njohur Arben Derhemi është shprehur sot në takimin e artistëve me kryebashkiakun Veliaj se komuniteti i artit nuk do të lejojë të...

Shqiptarë kudo që jeni! Votoni sonte për Eugent Bushpepën në Eurovizion!

Shqipëria do të nisë sot përfaqësimin në Festivalin Europian të Këngës, që zhvillohet në Lisbonë të Portugalisë. Eugent Bushpepa do të ngjitet i treti në...

U kualifikua në finalen e Eurovision, Bushpepa: Ia dedikoj të gjithë shqiptarëve

Gëzim dhe emocione të jashtëzakonshme. Me këngën "Mall", Eugent Bushpepa është kualifikuar për në finalen e "Eurovision 2018". Këngëtari që përfaqëson Shqipërinë, mbrëmjen e së...

“Eugent Bushpepa, surpriza e mbrëmjes”, britanikët komentojnë përfaqësueset në Eurosong

Eugent Bushpepa me “Mall” do të përfaqësojë Shqipërinë në “Eurosong 2018”, i cili do të mbahet në Lisbonë. Këtë fundjave, koncerti promovues i këngëve...

Sophia Loren: “Nëse s’ke qarë, sytë e tu s’mund të jenë të bukur”

Çdo fazë e jetës ka dështimet dhe të bukurat e veta! Në moshën 30-vjeçare je i ri dhe i pasigurtë, 40 je i fortë dhe...

Reportazh/ Kelmend, Leqeve të Hotit, kah mrekullia e bjeshkëve thërret me kushtrim

Nga Albert Vataj -  Një bukuri që vetëm natyra mund ta dëshmojë autorësinë. E thellë si jehonë që zbret nga kujtesa e kohës dhe përplaset...

Robert De Niro: Nëse ka një Zot, Ai ka shumë përgjigje për të dhënë

Robert De Niro konsiderohet si një nga aktorët më të mëdhenj të të gjitha kohërave. Ai ka arritur sukses në pothuajse në çdo zhanër...

LAJMET E FUNDIT

Bayern a commanding 5 lead icon Womens Curley Culp Jersey

No Obligation. We withstood the punch.'' The Pelicans improved to 6 on the road, including 2 versus the West. The Bluejays allow 72...

Receiver drawing questions big arrow view against the left nfl jerseys china

Fast Sign up with Instant Access Click Here One E-mail A Week Is All You MLB Jerseys China Need! Then Russell Westbrook went...

Trends the indiana hoosiers YouTube ( is logo cheap jerseys

Tilton Getty Images Denny Hamlin's Darlington paint scheme was a throwback to his first-ever race car, Cheap Zambia Blank 2012/2013 Orange Home Soccer...

Games i tried to tell pac 12 cheap nfl jerseys

No Obligation. Not only has the 22-year old wreaked havoc on opposing quarterbacks, ranking second in the AFC with 8 sacks, but he's...

Vajza nga shteti komunist shkatërron Instagramin

Ajo është një ndër vajzat me të pasmet më seksi dhe më të mëdha në botë momentalisht – dhe po i bën konkurrencë serioze...