E premte, Janar 18, 2019

“Whitney” – Një rrëfim intim, zbulohen detajet e dokumentarit

“Whitney” është dokumentari që pritet të dalë në verë, i cili do të fokusohet tek jeta dhe karriera e Whitney Houston, e ndarë nga...

TK / Prezantimi i Projektit të ri dhe përballja e Kryeministrit me Robert Ndrenikën

Ditën e sotme, kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim prezantues për projektin e Teatrit të Ri Kombëtar dhe duket se gjasat janë për t’u...

Shuhet në moshën 91-vjeçare ikona e modës, Hybert de Givenchy

Ikona franceze e modës, Hybert de Givenchy ka ndërruar jetë në moshën 91-vjeçare. Stilisti i famshëm është një prej emrave më të njohur të...

Shfaqet në Teatrin Kombëtar tragjedia “Makbeth”, një nga kryeveprat e Shekspirit

Tragjedia “Makbeth” shoqëroi këtë fundjavë publikun në skenën e Teatrit Kombëtar. Kryevepra e Shekspirit u shfaq premierë në skenën e teatrit nga regjisori Kled Kapexhiu...

“Dhe iku larg…”, rrëfimi i gazetarit të njohur për lamtumirën e babait

- nga Agim Xhafka Lajmin në telefon para 20 vjetësh: "Babai ka pësuar hemoragji. Eshtë pa ndjenja", edhe sot e kam të gjallë. Të pa...

T’kam e jam nânë!

Për nânën teme sojnike e nânat si ajo - nga Erenestina Gjergji Halili ` Kam rrokë qillin, tuj prekë tokën, tuj thânë: T’dù ! Kam ul’ zanin, tuj brrit’...

Në i Djathtë, një i Majtë…

- Vargje nga Aleksandër Pushkin N’historinë shumëshekullore, kanë ecur dorë për dore Një i majtë e një i djathtë, paskan qenë të leftajtë* Jo vetëm që s’kishin...

Skandal në futbollin grek, presidenti i skuadrës futet në fushë i armatosur

Futbolli grek është përfshirë sërisht nga dhuna. Ngjarja ka ndodhur gjatë takimit derbi mes PAOK dhe AEK. Madje dhuna ka shkuar deri në atë pikë,...

Nga Moska në Rinas, 49-vjeçarit nga Izraeli i sekuestrohen 250 mijë euro

Policia kufitare e Rinasit i ka sekuestruar 250.000 euro një shtetasi izraelit. Sipas bluve, 49-vjeçari së bashku me sasinë e parave kishte udhëtuar nga Moska...

20 arbëreshë të Italisë “pushtojnë” Shqipërinë për Vitin e Skënderbeut

“Të dua Arbëri” një aktivitet me përmasa mbarëkombëtare pritet të zhvillohet nga data 1 deri ne 6 Maj në Shqipëri në kuadër të shpalljes...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...