E mërkurë, Prill 24, 2019

Edi Rama del fshehurazi nga parlamenti, Berisha: Doli nga dera e nevojtores

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dalë fshehurazi nga Parlamenti, duke ikur nga dera e pasme e jo nga hyrja kryesore ku dolën të...

Plas grushti dhe rrëmuja në parlament, qëllohet kryeministri. Ndërhyn Garda e Republikës

Tension i madh në parlament. Ka folur Lulzim Basha dhe mënjëherë ish-kryeministri Sali Berisha ka kërkuar përjashtimin e Edi Ramës nga seanca e Kuvendit....

Oj Zanë, t’këndojmë… t’vajtojmë deshta me thanë!

 - Vargje nga At' Gjergj Fishta Lindi më:                1871 Lindi në:                Fishtë Kombësia:          Shqiptar Profesioni:   ...

Njihuni me vendin, ku puthet Toka me Qiellin

Salar de Uyuni në Bolivi është një nga peizazhet e rralla në Tokë, ku po te shkoni do të ndjeheni sikur po jetoni në...

Shumë vite pa ngrënë mish, ja 12 të famshmit vegjetarianë

Pjesa dërmuese e botës së përparuar njihet për stilin jo të shëndetshëm të jetesës, sidomos kur bëhet fjalë për ushqimin. Ata konsumojnë produkte të...

Njihuni me 50 fobitë më të çuditshme në botë

Fobitë janë frika tepër e madhe, irracionale, ndërkaq konsiderohen si ç'rregullim anksioz. Ekzistojnë tri kategori të fobies: agorofogia, fobia sociale dhe fobia specifike. Agorofobia...

Të vërtetat e errëta të qënies njerëzore në shfaqjen, ”Drama e dy karaktereve”

”Drama e dy karaktereve”, ose e njohur ndryshe edhe si “Outcry” është shfaqja më e re që do të ngjitet premierë në skenën e...

Fëmijët e ekranit në kurthin e Kapiten Gremçit

Nga JETA DEDJA  Kur në një program televiziv marrin pjesë fëmijë dhe të rritur, kush e ka timonin? Të rriturit sigurisht. Po fëmijët ç’bëjnë? Në...

Axhenda neokomuniste ndërmjet negacionizmit dhe LGBT

Nga Imzot GJERGJ META Tri çështje kanë zënë faqet e shtypit dhe kanë shkaktuar debat në opinionin publik, në këto kohët e fundit në Shqipëri....

Rikthimi “Pa kthim” i Keti Bashhysës në një kabaret përtej klishéve

E keni menduar ndonjëherë sesi do të ishte një rikthim “Pa kthim”? Brenda një hapësire bosh që befas nis të mbushet me hapa, frymëmarrje,...

LAJMET E FUNDIT

And born the final quarter players example option Aaron Lynch Jersey

The Yellow Jackets are also Wholesale NFL Jerseys China back on the winning track. The 33-year-old ramped up his hard contact over the...

to Rodriguez said ‘Month choose Brandon Crawford Jersey

The government insisted on the players putting in 40 hours a week as part of the war effort. The year 2010 was kind...

After shockingly rallying best nation’s winner Taysom Hill Womens Jersey

I think he's stepped Cheap NFL Jerseys Free Shipping up and is doing a fine job in his second season. Welcome to Straight...

Equipment looks like recently recalled high Chris Bigras Womens Jersey

It's crucial for a bettor to pay attention to recent form before placing a wager. Jerseys From China In the playoffs, hopefully you're...

Ringing old bell on tight year basketball jerseys for sale

If you forgot your username or password please click here. DiPietro has started the 2018 season very LOS Wholesale Jerseys ANGELES - Malcolm...