E mërkurë, Janar 16, 2019

E tmerrshme, “balsamoset” e gjallë 27-vjeçarja

Një 27-vjeçare ka vdekur në një torturë të vërtetë për shkak të një gabimi të tmerrshëm mjeksor. Ekaterina Fedyaeva është balsamosur e gjallë. Nëna e...

Lajm i fundit/ Të vdekur e të plagosur, Kulla e Donald Trump përfshihet nga...

Kulla Trump në Nju York është përfshirë nga flakët. Zjarri ka rënë në katin e 50-të dhe raportohet për 1 të vdekur dhe 4 të plagosur. Në këtë kullë, Donald Trump disponon një zyrë dhe...

Në orën tetë ajo që e deshte, pinte verë të kuqe dhe qeshte…

- Poezi nga Heinrich Heine   Lindi më:                1797 Lindi në:          Dusseldorf Kombësia:           Gjerman Profesioni:         Shkrimtar   Ti vajzë...

“Më arrestoni edhe mua”, ”Kombi” në zyrën e Ramës (FOTO)

Pas protestës të qindra banorëve në Kukës, një tjetër protestë po zhvillohet përballë zyrës së Kryeministrit Edi Rama. “Më arrestoni dhe mua”, me këtë parullë...

Gazetari sulmohet nga 15 vetë, publikohet VIDEO e dhunës ndaj Ismet Drishtit

Pas publikimit te deputetes demokrate Albana Vokshi ne lidhje me sulmin ndaj "Zjarr Televizion" te nje grupi prej rreth 15 vandalesh dhe reagimit teper...

U takua fshehurazi me biznesmenët kuksianë, zbulohet vendimi i Ramës

Në heshtje të plotë mediatike dhe larg kamerave, Kryeministri Rama ka zhvilluar mbrëmjen e së enjtes një darkë pune me 20 biznesmenë kuksianë në selinë e...

Artistët kërcënojnë me grevë dhe flijim: Nuk ka kthim mbrapa

Sindikata e Pavarur e Artisteve të Shqipërisë i bëri sot thirrje Ministrisë së Kulturës që të mos ndryshojë statusin e Cirkut Kombëtar. Kreu i...

E gjithë vëmendja tek Rita Ora, artistja mahnit në “Le Petit Prince”

Ajo është këngëtare, aktore dhe një ylli i modës. Ndaj Rita Ora ka rrëmbyer vëmendjen e të gjithëve në 75-vjetorin e "Le Petit Prince" në...

Na thoni ç’tip jeni, t’ju tregojmë ku duhet t’i kaloni pushimet

Me mendjen tuaj keni nisur të planifikoni se ku do t’i kaloni pushimet e kësaj vere? Epo... secili prej nesh dashuron gjëra të ndryshme, zbavitet...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...