E premte, Janar 18, 2019

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

“Athina në kujtesën time”

Poezi nga Anila Toto -  Athina po hesht nën këmbët e mia, Nën lot për vëllanë tim, të mirin. Legjenda e Atenës që mbolli ullirin, Paqe s’më sjell,...

20 vjet nga masakra e Reçakut, askush nuk u dënua

Bora ka mbuluar gjithçka këtu në Kodrën e Bebushit. Asnjë shenjë që tregon për ngjarjen që ndryshoi historinë e Kosovës, nuk duket në në...

Jam ai…

Poezi nga Xhabir Tabaku -  Jam ai... që pe një ditë në autobuz, një herë tjetër te dyqani i bukës, që e përbuze kur e pe' pa larë. Por...

“La Traviata” sërish në skenë, Ermonela Jaho shfaqet live në kinema më 30 janar

Sopranoja me e famshme shqiptare Ermonela Jaho, një emër i njohur në tatrot operistike botërore do të luajë për të 256 herë "La Traviaten"...

Ndahet nga jeta legjenda e Broadway

Aktorja dhe këngëtarja e famshme Carol Channing është ndarë nga jeta mëngjesin e së martës (15 janar) në shtëpinë e saj në Rancho Mirage,...

Sandër Ruçi: Prej në avion ndîj aromën e tokës, aromën e dashtun të vendit...

Intervistoi: Albina Gjergji Aktor, regjisor, producent, mjeshtër i humorit dhe i fjalës, Sandër Ruçi është padyshim një nga figurat më të dashura të humorit shqiptar....

Në skenë prej më shumë se gjysmë shekulli, “Nderi i Kombit” Robert Ndrenika mbush...

Përtej viteve që kalojnë, shpirti nuk njeh kohë dhe për publikun shqiptar, Robert Ndrenika është Artist i Madh ende sot në 77-vjetorin e tij...

Jimmy Page feston ditëlindjen, 75 vitet e kitaristit të famshëm

Jimmy Page feston sot 75 vjetorin. Një nga kitaristët më influentë në historinë e rokut si dhe krijuesi i shumë këngëve të grupit të...

Suksesi shqiptareve, Dua Lipa dhe Bebe Rexha nuk ndalet

Suksesi i Dua Lipës dhe Bebe Rexhës nuk ndahet. Këngëtaret me origjinë shqiptare janë nominuar në iHeart Radio, respektivisht me 3 dhe2 nominime. Pas dy...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...