E premte, Prill 26, 2019

Qershori i mbramë i Edi Ramës

Nga Edi Lesi Qershori ka rezultuar muaji më me fat deri tani për Edi Ramen, muaj që ka shënjuar gurët kilometrike të karrierës së tij....

Fundi i lojës së Putin në Siri ka mbërritur

“Kjo nuk është një fitore e Assadit – është një konflikt i ngrirë” Nga Jonathan Spyer Siria gjithnjë e më shumë duket se po lëviz drejt...

Kriza politike e Italisë dhe ndikimi në BE

Francesco Ronchi *  Vendimet e vogla dhe gabimet e vogla mund të ndryshojnë historinë. Vendimi i presidentit italian Sergio Mattarella për të hedhur poshtë përpjekjen...

Skandal, Manjani: Dy nene të Komunizimit, sot janë te Rilindja

Përmes një postimi në facebook, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani denoncon se si dy nene të Kodit Penal të Komunizimit, u rilindën nga qeveria...

Zhan D’Ark, “Virgjëresha e Orleanit”, shenjtorja që u dogj e gjallë në turrën e...

Më 30 maj të vitit 1431 një shenjtore digjet në turrën e druve. Flakët e tmerrit dogjën së gjalli 19-vjeçaren, Zhan d’Ark, duke finalizuar...

Deputeti i LSI-së, Rrokaj: Beteja jonë, jo vetëm largimi i Xhafajt

Deputeti i LSI-së, Shezai Rrokaj, në një intervistë për ”Channel One”, është shprehur se opozita nuk proteston vetëm për ministrin e Brendshëm, Fatmir Xhafaj....

Kur Shqipëria cilësohej “babiloni monedhash”!

Nga Kreshnik Kuçaj – Deri në momentin e emetimit të monedhës kombëtare Shqipëria është konsideruar një “babiloni” sa i përket monedhave të huaja që qarkullonin në vend...

Itali, kur populli beson te populistët!

Nga radio gjermane DW: Profesori Giuseppe Conte nuk mundi. Ai u dorëzua më shpejt se mendohej, se nuk mundi të bindte presidentin dhe njerëzit e...

Fakte jo opinione

Nga Sokol Shameti –  Profesioni më i pranishëm në institucionin e Kuvendit të Shqipërisë është ai i biznesmenit. Më shumë se çereku i deputetëve që përfaqësojnë në...

Paris, Rama takon Vuçiç: Europa feja e shqiptarëve, e tmerrshme nëse kjo ndryshon

Përpara se të nisë vizitën zyrtare në Vjenë, kryeministri Edi Rama është ndalur në Paris, ku u zhvillua takimi vjetor i Këshillit Europian për Marrëdhënie...

LAJMET E FUNDIT

Saturday strictly fenway prohibited this Kannon’s presence plays wholesale jerseys china

But all that nonsense obfuscates the fact that Rodgers, as he explained in a recent interview with ESPN Milwaukee, battled through 2018 with...

Rose said execute can’t wait Barclay Goodrow Jersey

The Reds made some bold NHL Jerseys Cheap offseason moves heading into the 2019 season, and none made a bigger splash then bringing...

‘Month and day Search’ option pointed players cities Jarome Iginla Jersey

10am – Smith is barking loud with a purpose. His injuries are getting a little more disruptive each year, his peripherals a little...

1 ability play athletic the terrapins cheap jerseys elite

But it was Round 9 where the size difference between the two looked the most evident as Spence showed off his impressive in-fighting...

Pulled in the clubs’ first first 39th postseason wholesale jerseys

He had a solo ninth at the Masters in 2018. If you would like to search for all players born on a certain...