E entje, Janar 17, 2019

Mesila Doda: Nënat, baballarët, motrat, vëllezërit e të gjithë të afërmit, duhet t’i bashkohemi...

Ish-deputeja e PDIU Mesila Doda ka reaguar pas protestës së sotme të zhvilluar nga studentët përpara ministrisë së Arsimit për uljes e tarifave të studimit. Në një postim në facebook Mesila Doda u bën thirrje shqiptarëve që t’i bashkohen protestës së studentëve. “Mbështetje pa...

Studentët në protestë, Rama: Nuk paguaj për ngelësit

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për protestën e studentëve para ministrisë së Arsimit. Rama shprehet se tarifat nuk i vendos ministria e Arsimit, por...

Berisha: Ndal serialit të vrasjeve raciste të shqiptarëve në Greqi

Ish-kryeministri Sali Berisha kërkon që të ndalen vrasjet e shqiptarëve në Greqi. Reagimi vjen ndërkohë që sot u vra një tjetër shqiptar në Greqi. Reagimi...

PD: Po arrestohen pa asnjë shkak protestuesit në Tiranë

Protestuesit në Shqipëri po përballen me një dhunë të pashembullt policore. Edhe pse banorët kanë dalë në protestë për të mbrojtur banesat e tyre...

Reagon Veliaj: Rasti i Laprakës, shembull tipik i rrumpallës së fahrinjve

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka falënderuar dy familjet që pranuan të bashkëpunojnë dhe të lirojnë vet objektet e ndërtuara pa leje...

“Unaza”/ Shembja në Laprakë, Balliu: Policia e pabesë! Ky është Edi Rama!

Kanë nisur shembjet e banesave në zonën e Laprakës. Deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu, i pranishëm gjatë shembjes së një objekti dykatësh, u...

Presidenti Ilir Meta takon Arnold Schwarzenegger

Gjatë pjesëmarrjes në Samitin e Klimës në Katovicë të Polonisë, Presidenti Ilir Meta është takuar dhe me aktorin e njohur amerikan, Arnold Schwarzenegger. Ylli i...

Aldo Bumçi, protestuesve: Rrethoni Kryeministrinë! Nuk ka rrugë tjetër

Banorët e zonës së Shkozës në Tiranë kanë dalë pasditen e sotme në protestë kundër shembjes së banesave të tyre. Ata kërkojnë dëmshpërblim të...

Fatos Lubonja nga Astiri: Kjo është protesta e të gjithëve, bashkohuni!

Protestës së përditshme të banorëve të “Astir” sot u janë bashkuar dhe përfaqësues të shoqërisë civile. Publicisti Fatos Lubonja ka marrë pjesë në tubimin...

Astrit Patozi: A mund të jetë Venecia një gondolë shpëtimi për Opozitën?

Sot kemi hyrë në dhjetor, i cili është zakonisht një muaj i plogësht politik në Shqipëri. Qeveria përgjithësisht është e zënë me ndarjen e...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...