E mërkurë, Janar 16, 2019

Ambasadori i BE: Lufta kundër krimit dhe korrupsionit, vendimtare

Ambasador i Bashkimit Evropian në Shqipëri Luigi Soreca në një intervistë për European Western Balkans ka deklaruar se Shqipëria ka bërë përparim shumë të...

Berisha: Rama i bllokoi Bushatit pasaportën diplomatike për të mos shkuar në Berlin

Ish-kryeministri, Sali Berisha, ka reaguar pas vendimit të kreut të qeverisë Rama për të mbajtur edhe postin e ministrit të Jashtëm. Duke ju referuar diplomatit...

Përparim Spahiu: Me këtë qeveri të inkriminuar nuk mund të ketë zgjedhje

Intervistë për “Koha Jonë”, deputeti e LSI-së, Përparim Spahiu: Nuk përjashtohet djegia e mandateve, akt moral Intervistoi: Jonida Halili Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim...

Bushati përshëndet zgjedhjen e Bregut si sekretare të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal

Ministria e Jashtme përshendet vendimet e marra nga Vendet e Europës Juglindore për zgjedhjen e Majlinda Bregut në pozicionin e sekretares së Përgjithshme të...

Shehi: Në Shqipëri u merren lekët fukarenjve dhe u jepen 10 zengjinëve

Deputeti Dashamir Shehi i ftuar në “Arena” në Ora News, thotë se Shqipëria kaloi nga komunizmi në një sistem të egër kapitalist. “Në qoftë se...

Fatmir Xhafaj jep papritur dorëheqjen nga posti i Ministrit të Brendshëm

Fatmir Xhafaj ka thënë papritur dorëheqjen nga posti i ministrit të Brendshëm. Ishte vetë kryeministri Edi Rama  i cili përmes një statusi në Twitter...

Fatos Lubonja nga Astiri: Kjo është protesta e të gjithëve, bashkohuni!

Protestës së përditshme të banorëve të “Astir” sot u janë bashkuar dhe përfaqësues të shoqërisë civile. Publicisti Fatos Lubonja ka marrë pjesë në tubimin...

Opozita ndahet për vettingun në polici, Luan Rama: LSI, jo parti e bojkotit

LSI nuk do të bojkotojë nën/Komisionin e  Kuvendit që mbikëqyr vettingun në polici, sikundër ka lajmëruar PD. Këtë la të kuptohet nënkryetari i LSI-së, Luan...

PE voton pro integrimit të Shqipërisë në BE

Parlamenti Europian ka votuar pro raportit për integrimin e Shqipërisë në BE. Lajmi është bërë i ditur nga kreu i grupit parlamentar të Partisë...

PD: Vangjush Dako, simboli i masakrës elektorale, do të arrestohet

“Sot bëhet një muaj, që kur u provua se dosja 339 ekzistonte dhe, bashkë me të, provoheshin si të vërteta edhe denoncimet e Partisë...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...