E entje, Janar 17, 2019

Edi Rama del fshehurazi nga parlamenti, Berisha: Doli nga dera e nevojtores

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka dalë fshehurazi nga Parlamenti, duke ikur nga dera e pasme e jo nga hyrja kryesore ku dolën të...

Tom Doshi nga Parlamenti: Le t’ua shohin vilat, makinat e luksit e të shohim...

Pas vendimit të DASH për t’i ndaluar hyrjen në SHBA Tom Doshit dhe familjes së tij, deputeti ka folur sot për mediat nga oborri...

Rama merr goditjen e fortë, e braktisin edhe të “vetët”

Partia për Drejtësi Integrim dhe Unitet, e cila deri dje ishte aleate e qeverisë së majtë ka dalë kundër vendimit të kryeministrit Rama për...

Mallkon ashpër ish-gruaja e Ramës: Ju ngectë buka në fyt!

Aktivistja Delina Fico, me anë të një postimi në Facebook ka reaguar ashpër kundër të gjithë atyre që janë kundër integrimit të vendit në...

Lajm i mirë për çiftet e reja, Rama: Ja mundësia e re për t’u...

Kryeministri Edi Rama ka folur sot lidhur me një skemë të re që pritet t’u shërbejë çifteve të reja. Kreu i qeverisë, thotë se momentalisht...

Astrit Patozi: Këshillë Edi Ramës për të rregulluar frymëmarrjen

Kam vetëm një kërkesë në adresë të kryeministrit në vështirësi frymëmarrjeje sot: Mos luaj me ndjeshmërinë e protestuesve kuksianë dhe as të shqiptarëve të tjerë...

Ish-ministri Saimir Tahiri pritet me përqafime nga deputetët e PS (foto)

Malli kishte pushtuar deputetët e PS-së për Saimir Tahirin. Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri është parë ditën e sotme në sallën e Kuvendit, pas...

“Taksë për çdo televizor në shtëpi”, Ilir Beqja kundërshtohet edhe nga socialistët

Deputeti i PS-së, Ilir Beqaj, ka hapur një debat në Komisionin e Mediave që me gjasa do të nisë edhe nga Qeveria për ndryshimin...

Astrit Patozi: Majlinda duhet të falenderojë Lulin

Nga Astrit Patozi Që prej sot, një shqiptare do të jetë zyrtare e lartë e Bashkimit Europian. Më në fund, është vendosur që Majlinda Bregu do...

Veliaj “i paftuar” në komision, sherr e tensione për teatrin. Noka: Zogu i Tiranës...

Situatë e pazakontë me tensione ka qenë sot në komisionin e medias, ku ishte parashikuar një seancë dëgjimore për Teatrin Kombëtar. Kryetari i bashkisë Erion...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...