E mërkurë, Gusht 21, 2019

Kryebashkiakja e Shkodrës: Shkodrën e lëshojmë vetëm po erdhi komision ndërkombëtar

Përmes një letre drejtuar ambasadës së SHBA-ve dhe BE-së, kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi iu kërkon të ngrenë një komision administrativ evropian, si në...

Protesta kombëtare për largimin e Edi Ramës. Opozita: Asnjë hap pas!

Opozita do të mbajë sot protestën kombëtare kundër qeverisë “Rama”. Tubimi do të nisë në orën 20:00 në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Drejtuesit e partive...

Lajthit kryeministri Edi Rama në parlament

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një nga fjalimet më të turpshme në sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Me një gjuhë fyese dhe denigruese ndaj Presidentit...

Berisha për “La Stampa”: Do të reagojmë me të gjitha format që parashikon mosbindja...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar për italianen “La Stampa” se beteja e opozitës do të vijojë. Berisha insiston tek largimi i Edi Ramës, ndërsa...

Këshilltari i Merkel në krah të gazetarit të “BILD”: Rama do paraqitet shpejt në...

Kryekëshilltari ekonomik i CDU-së së Merkel, Martin Henze ka reaguar në postimin në tëitter të kryeministrit Edi Rama, i cili njoftoi se i kishte...

Ramës i bllokojnë rrugën në Librazhd, ndërhyjnë FNSH (FOTO LAJM)

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta nga mbështetësit PD-së në hyrje të qytetit të Librazhdit. Ata bllokuan rrugën për të mos lejuar kalimin...

Rama pritet me protesta në Librazhd, ndërron intinerar dhe futet në rrugë dytësore

Kryeministri Edi Rama është pritur me protesta në qytetin e Librazhdit, ku simpatizant të PD-së kanë hedhur sende drejt makinës së kryeministrit, por jo...

PD e LSI: Rama i rrezikshëm, kërkon të kapë gjithë pushtetet

Pas shfuqizimit të datës së zgjedhjeve, aksioni i opozitës do të përqendrohet në rrethe dhe në krijimin e asaj që PD e quan Aleanca...

Mediat greke: Rama i kërkoi 90 minuta diplomatëve të zgjidhnin krizën

Sipas gazetës “TA NEA”, për një orë e gjysmë, kryeministri Edi Rama i ka shpjeguar sot ambasadorëve të vendeve anëtare të BE dhe SHBA...

Prokuroria belge kërkon dëshminë e Bashës lidhur me “Toyota Yaris”

Prokuroria e Belgjikës kërkon të merret në pyetje kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha në lidhje me rastin e bllokimit të 3.4 mln eurove...

LAJMET E FUNDIT

Dëfryes, këshilltarë, vrasës dhe negociatorë: Roli shumëdimensional i gaztorëve në kulturën mesjetare

Nga Natasha Sheldon Në imazhin e një oborri mbretëror të mesjetës, spikaste veç padronit dhe gaztori, që i veshur me rroba shumëngjyrëshe, do të argëtonte...

Mori peng autobusin me 37 persona në bord, qëllohet për vdekje me snajper

Policia ushtarake ka vrarë një person që mbajti peng rreth 37 pasagjerë për më shumë se tre orë në një autobus në qytetin brazilian...

“Babai” i epokës hapësinore, ishte një kriminel nazist i luftës

Seria: Ana e errët e figurave historike Verner von Braun, ishte një gjeni vizionar, që krijoi programin hapësinor të Amerikës. Nëse ne shkuam në Hënë,...

Elizabet Graham, i parapriu me gati një shekull lëvizjes së Roza Parksit

Seria: Njerëzit pak të njohur nga historia, por që e ndryshuan mënyrën se si jetojmë çdo ditë Në vitet 1850, mjetet e transportit në qytetin...

Paradoksi i populizmit

Nga Simon Johnson Mposhtja e populizmit, kërkon ballafaqimin me një realitet themelor:politikat e keqija ekonomike, nuk sjellin domosdoshmërisht humbjen e pushtetit nga një qeveri. Në...