E mërkurë, Janar 16, 2019

Itali, sekuestrohen 115 kg kokainë, fitimi do ishte 23 milionë euro

Policia financiare italiane ka sekuestruar ne portin Gioia Tauro në Regio Calabria 115.61 kg kokainë e cilësisë mjaft të pastër e transportuar me anije...

Shpërthime dhe të shtëna me armë në një hotel në Kenia

Një kompleks hotelerie dhe zyrash në një nga zonat më të pasura të kryeqytetit kenian Nairobi u godit nga dy shpërthime të martën. Raportohet se...

Rama: Në pranverë kufiri Shqipëri-Kosovë, si Francë-Gjermani

Nga sot Kosova ka zyrën e saj doganore në portin e Durrësit. Kryeministri Edi Rama i pranishëm në ceremoninë e hapjes së kësaj zyre...

OSHEE bën bilancin, Çela: Ulëm humbjet dhe rritëm arkëtimet, këtë vit s’ka ulje tarifash

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike e ka mbyllur me një bilanc pozitiv prej 4 miliard lekësh vitin 2018, ndërkohë që niveli i humbjeve...

Haradinaj: Le t’ia japë dikush një copë tokë Serbisë nëse guxon

Nën kujdesin e Presidentit Hashim Thaçi është mbajtur orë përkujtimore kushtuar 20-vjetorit të Masakrës së Reçakut. Aty, kryeministri Ramush Haradinaj tha se taksa e vendosur...

Meta për dekretimin e Ramës: Do përgjigjem me qetësi, por pa dashuri

Presidenti Ilir Meta ka folur sot për mediat lidhur me dekretimin e kryeministrit Edi Rama edhe si ministër i Jashtëm. I pyetur nga mediat...

Ministri Ditmir Bushati: Kryeministri e ka vendosur se do ndryshim politik të ministrisë së...

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, në konferencën e dhënë për mediat me homologun italian, u shpreh se vendimmarrja...

Arta Dade: Rama dhunues i PS, shkatërrues i demokracisë, themelues i Rilindjes

Ish-ministrja e Jashtme, Arta Dade e ftuar në emisionin “A Show” ka komentuar edhe mosdekretimin e Gent Cakajt në krye të ministrisë së Jashtme....

Gazeta amerikane “Washington Post” për bukuritë shqiptare

”Në vijë të drejtë – siç e konfirmon edhe Google – bregdeti ishte vetëm çështje miljesh larg. Një udhëtim i lehtë me makinë dhe...

Me batanije dhe iso, studentët vijojnë ngujimin nëpër Fakultete (VIDEO)

Studentët vijojnë të qëndrojnë të ngujuar nëpër ambientet e tyre universitare. Studentët janë shprehur njëzëri se nuk do të futen në mësim dhe kërkojnë...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...