E mërkurë, Prill 24, 2019

Shkarkohet kreu i Tatimeve dhe ai i Doganave

Fortuna e shkarkimeve ka prekur edhe dy nga agjencitë më të rëndësishme të shtetit, tatimet dhe doganat. Në mbledhjen e fundit, Këshilli i Ministrave ka...

Konkurrenca e pandershme në farmaci. Depot farmaceutike shesin edhe me pakicë

Në Shqipëri ka nisur si trend tanimë që depot farmaceutike të hapin farmacitë e tyre ose të krijojnë rrjet farmacish.Ligji shqiptar për farmaceutikën lejon...

Homazhe për legjendën e Tiranës Ali Mema

Futbolli shqiptar në zi.Nje ndër legjendat e saj Ali Mema u nda nga jeta në moshën 76 vjeçare. Sot homazhe iu bënë legjendës së Tiranës...

Kina ndjek penalisht ish shefin e Interpol

Ish shefi kinez i Interpolit, Meng Hongwei, do ndiqet penalisht në vendin e tij, për shkak se akuzohet për mitmarrje, tha Partia Komuniste e...

Si ka ndihmuar “efekti i gjyshes” në rritjen e jetëgjatësisë njerëzore

Nga Haider Warraich Jo shumë kohë pasi lindi fëmija ynë i parë, gruaja ime dhe unë folëm në telefonon me nënën time në Pakistan, për...

Shqiptarët, dobët me anglishten

Një studim i ri tregon se vetëm 17% e popullsisë shqiptare janë anglisht folës të mirë. Të dhënat bëhen me dije nga MapChart, ndërsa...

Britania e Madhe në kërkim të Bleona Matës

Sikundër dhe ishte paralajmëruar, kërkimet për Bleona Matën, vajzën nga Kukësi e zhdukur prej 9 vitesh kanë filluar intesivisht në Britaninë e Madhe pas...

Boom remitancash për 2018, emigrantët shqiptarë sollën 670 mln euro në atdhe

Viti 2018 ka shënuar një boom përsa i përket parave që emigrantët sjellin në Shqipëri. Banka e Shqipërisë raporton se shifra e të ardhurave...

Kur Papa “bekoi” Pokemonin dhe kurozitete të tjera që mund të mos i keni...

Robert Heft, njeriu që krijoi flamurin e sotëm të SHBA-së, e bëri këtë në kuadër të një projekti në shkollën e mesme, për të...

Aksidenti u mori nënën dhe babanë/ Fundjavë Ndryshe apelon: Urgjente, ndihmë për 4 jetimët...

Përplasja ka qenë fatale për drejtuesin e motorit, 34-vjeç dhe gruan e tij 27-vjeç, që humbën jetën në vend, duke lënë katër fëmijë. Burrë e...

LAJMET E FUNDIT

And born the final quarter players example option Aaron Lynch Jersey

The Yellow Jackets are also Wholesale NFL Jerseys China back on the winning track. The 33-year-old ramped up his hard contact over the...

to Rodriguez said ‘Month choose Brandon Crawford Jersey

The government insisted on the players putting in 40 hours a week as part of the war effort. The year 2010 was kind...

After shockingly rallying best nation’s winner Taysom Hill Womens Jersey

I think he's stepped Cheap NFL Jerseys Free Shipping up and is doing a fine job in his second season. Welcome to Straight...

Equipment looks like recently recalled high Chris Bigras Womens Jersey

It's crucial for a bettor to pay attention to recent form before placing a wager. Jerseys From China In the playoffs, hopefully you're...

Ringing old bell on tight year basketball jerseys for sale

If you forgot your username or password please click here. DiPietro has started the 2018 season very LOS Wholesale Jerseys ANGELES - Malcolm...