E mërkurë, Janar 16, 2019

Diçka po gatuhet në Shkodër/ Shkodranët nesër protestë, edhe Rama do jetë atje

Kryeministri Edi Rama do të zhvillojë ditën e nesërme një vizitën në qytetin e Shkodrës, ku temë diskutimi do të jetë dhe vendosja e...

Vettingu, “fati” i Adriatik Llallës në dorë të Ina Ramës, ja trupa e KPA

Kolegji i Posaçëm i Apelimit i është përgjigjur interesit të Report Tv lidhur me trupën gjykuese që do shqyrtojë vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit,...

Vrasja e Majollarit, autori i krimit dyshohet se fshihet në Dajt, policia “mbërthen” 3...

Zbardhen detaje të reja lidhur me ekzekutimin e 28-vjeçarit Mario Majollari, pranë banesës së tij në Kinostudio. Burime nga policia bëjnë me dije per Report Tv se...

Berisha denoncon: Ambasadorja e BE, Vlahutin, i ka kërkuar Llallës arrestimin tim

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë një akuzë të rëndë për diplomaten e Bashkimit Europian në Tiranë znj. Romana Vllahutin.  Në një intervistë për televizionin...

Të rinjtë e PD e LSI, protestë para shtëpisë së Ramës në Surrel, Garda...

Pas protestës në “Rrugën e Kombit”, të rinjtë e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim, në një protestë simbolike i kanë vendosur Edi...

Një ish-zyrtar i vrarë dyshohet si i implikuar në skandalin e tokave në Velipojë

Me qindra hektarë tokë në bregdet janë përfituar padrejtësisht në bashkëpunim me zyrtarë të Hipotekave dhe të pushtetit vendor. Ky është raporti paraprak i Njësisë...

Vetingu shkarkon gjyqtarin e dytë. Ikën dhe gjyqtari i Apelit Durrës, Besim Trezhnjeva

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit të Durrsit Besim Trezhnjevën "Trupa gjykuese pasi mori  në shqyrtim të gjithë...

Astrit Patozi: PËR TË GJITHË DASHNORËT E STATUTIT

Është ndoshta hera e parë në histori, që nga krijimi i partive të para në botë, kur një forcë politike thërret Kongresin e saj...

Dëshmoi para Kongresit, por Zuckerberg u vu në lojë për këtë detaj qesharak

Mark Zuckerberg dëshmoi përpara Kongresit nw Uashington rreth skandalit të vjedhjes së të dhënave nga ana e Facebook- ut, disa sy të vëmendshëm vunë...

21-vjeç dhe shumë simpatike, Majlinda Bregu kujton kohën kur ishte spikere lajmesh

Majlinda Bregu, një ndër politikanet më të komentuara në Shqipëri i është rikthyer pasionit të vjetër. Me anë të një fotoje të postuar në Instagram,...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...