E entje, Qershor 27, 2019

U kapën me drogë, 6 shtetas shqiptarë arrestohen në Francë

6 shtetas shqiptarë kanë përfunduar në pranga pasi janë kapur me 3 kg heroinë në Francë. Sipas mediave vendase policia kishte muaj që merrej me...

Hapet shkolla e Menglit, Balla: Një ndër shpifësit shkoi të bënte fotografi tek shkolla...

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka publikuar fotot e shkollës 9-vjeçare të Menglit në Elbasanit, e cila hapi sot dyert...

Fatmir Xhafaj i përgjigjet protestuesit, “O pasha, të fala vëllait”!

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj është pritur me parrulla ditën e sotme në shkollën e mesme në Tiranë. Një i ri e ka pritur te...

Turqia zgjeron hetimet për gazetarin saudit që dyshohet se u masakrua brenda konsullatës arabe

Policia në Turqi, që po heton për vrasjen e supozuar të gazetarit saudit, Jamal Khashoggi, ka zgjeruar fushën e saj të kërkimeve. Zyrtarë turq kanë...

Spiunja ruse kapet duke punuar në Ambasadën Amerikane

Një spiune e dyshuar ruse ka punuar për më shumë se një dekadë në Ambasadën e SHBA në Moskë para se të pushohej vitin...

Punët e shtëpisë, arsyeja e papunësisë së 32% të grave krahasuar me 2% të...

Kujdesi dhe puna shtëpiake është arsyeja e papunësisë për 32% të grave krahasuar me 2% të burrave në Shqipëri. Organizata ndërkombëtare që operon në Shqipëri,...

Tragjedi në Tiranë, bashkëshorti gjen gruan të varur

Një tragjedi ka ndodhur në Tiranë, ku një grua vetëm 40 vjec është vetëvrarë. 40-vjeçarja është gjetur e varur në banesë nga bashkëshorti i saj....

Sherifi përdori fondet e ushqimit të burgosurve për të blerë shtëpi në plazh

Një sheriff në Alabama përdori ligjërisht më shumë se 750,000 dollarë fonde të destinuara për të ushqyer të burgosurit, për të blerë një shtëpi...

Turqit fitojnë dhe festojnë me prostituta, lajmi skandalizon Turqinë

Nuk është hera e parë që dëgjojm një lajm të tillë dhe mesaduket ka filluar të bëhet modë. Ajo çka rrit përmasat e këtij...

Gazetarja detyron Ramën të braktisë konferencën pas pyetjes me “spec”

Kryeministri Edi Rama ka braktisur konferencën e shtypi që po mbante në aeroport. Kjo për shkak të pyetjeve të gazetarëve të cilët nuk kanë...

LAJMET E FUNDIT

Glow held horse very successful keeps game Authentic Andy Isabella Jersey

Given a potential path of Brazil, Germany and Argentina, I just don't see that many breaks out there to be had. In 2013...

2012 added two tackles and 20 victory sense cheap jerseys china

He got things on track, though, and was a surprisingly effective coach for the second half of last year - and into this...

twice wheels to fall appearances Erik Gudbranson Youth jersey

Doc's Sports has been established as the best in the business for well over 40 years. Over the course of three hours we...

Temple needs break head football is tough Jason Williams Jersey

This year it could Brett Anderson Jersey very easily be the Jets. You can leverage him in exotics to try to get a...

in Oregon yes side draft D.J. Fluker Authentic Jersey

Right now I like this team second best after UCLA, but I reserve true judgment until after that gauntlet. A big focus for...