E premte, Janar 18, 2019

Reuters shkruan për Balilin: Dorëzohet “Zoti i Drogës”

Që përpara vetëdorëzimit të tij, emri i Klement Balilit ka përbërë lajm për shumë media ndërkombëtare, kjo edhe pas etiketimit që i bëri CNN...

Shkatërrohet grupi kriminal italo-shqiptar, sekuestrohen 10 mln euro pasuri

Mashtrim fiskal mbi 8 milionë euro e mbi 10 milionë euro pasuri të paligjshme janë vënë nën sekuestrimin e autoriteteve të drejtësisë italiane pas...

Zjarr i madh në Tiranë, shkrumbohen tre dyqane përfshihen nga flakët

Tre dyqane janë përfshirë nga flakët tek Pazari i Ri në Tiranë. Dyqanet janë pjesë e ndërtimeve të vjetra. Zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes...

Dy aksidente brenda pak minutave në Lezhë e në Laç

Dy aksidente raportohet të kenë ndodhur në Lezhë dhe në Laç në harkun kohor të disa minutave. Sipas të dhënave paraprake bëhet e ditur se...

Po kalonte me kufje, kamioni përplas të riun

Një aksident ka ndodhur sot në aksin e rrugës kombëtare Elbasan-Cerrik, në vendin e quajtur “Ura e Zezë”. “BalkanWeb” raporton nga vendngjarja se 28-vjeçari...

Operacion ndërkombëtar, kapet italiani i shumëkërkuar në Durrës (EMRI)

Operacion ndërkombëtar i Policisë Shqiptare, Prokurorisë së Krimeve të Rënda dhe Karabinierisë së Barit. Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Il L’atitante”, kapet i shumëkërkuari...

Tmerr/ Tjetër shqiptar vritet në Greqi – 4 në 2 javë, MEPJ: T’i vihet...

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme është njoftuar nëpërmjet Ambasadës në Athinë se dje në mbrëmje, më datë 04.12.2018 në zonën e Kavallës,...

Itali, arrestohet i riu shqiptar, kishte fshehur kokainë në tullumbace

Një i ri shqiptar u arrestua nga policia italiane pasi u kap me 1 kg kokainë 90% të pastër. Arrestimi i shqiptarit, ideniteti i...

Shkrumbohet makina në Korçë, ja dyshimet e policisë

Një makinë mësohet se është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Korçë. Ajo i përkiste shtetases E. Th. Sipas të dhënave të para nga...

Kapet shqiptari me drogë në Greqi, shoku i tij ikën me vrap

Në vijim të luftës kundër trafikut të drogës nga Shqipëria, janë zhvilluar dy operacione nga policia greke. Në kufirin e gjelbër në Kallpaq të Janinës,...

LAJMET E FUNDIT

“Financial Times”: Ermonela Jaho shkëlqen në “Royal Opera House”

Sopranoja me famë botërore Ermonela Jaho ka marrë një tjetër vlerësim nga pristigjozja britanike ”Financial Times”. Sopranoja e cila ndodhet në Londër, ku ngjiti...

Përkujtohet 551-vjetori i vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu

Muzeu Historik Kombëtar përkujton sot 551-vjetorin e vdekjes së Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastriot Skënderbeu.(1405-17 janar 1468) Gjergj Kastrioti Skënderbeu, strateg dhe burrë shteti i madh,...

“Fustani i kuq”

Poezi, shkruar nga Kim Addozino -  Si grua dua një fustan të kuq. E dua ëndrrash dhe me çmim të lirë, E dua ngjitur për trup, dua...

Jennifer Lopez “çmend” rrjetin, më seksi sot se para 10 vitesh

Instagram është rrjeti social me më shumë përdorues në të gjithë botën, ku shpesh herë krijohen sfida në të cilat marrin pjesë dhe emra...

Victoria Beckham shpenzon mijëra paund për një produkt kozmetik

Ikona e modës, Victoria Beckham ka shpenzuar 1.200 paund për një produkt kozmetik që përbëhet nga gjaku i saj. 44-vjeçarja shpërndau disa imazhe në...