E mërkurë, Prill 24, 2019

ISIS kërcënon Kupën e Botës, poster duke u ekzekutuar Lionel Messin

ISIS ka paralajmëruar se do të ndërmarrë sulme gjatë Kupës së Botës me postera ku shihet duke u ekzekutuar superstari argjentinas Lionel Messi. Futbollisti shihet...

“We don’t need no education”

E vërteta është se pa u përdorur, makineria e mendjes sonë atrofizohet. Dhe nuk ka aplikacion për të na e rikthyer mbrapsht. Nga viti 2010...

Trump kërcënon Turqinë për kurdët

Presidenti i SHBA Donald Trump ka kërcënuar të "shkatërrojë ekonomikisht Turqinë" në qoftë se sulmon forcat kurde në Siri pas një tërheqjeje të planifikuar...

Greqia zhvendos azilkërkuesit

Autoritetet greke vendosën të premten (21 shtator) të zhvendosin 100 azilkërkues nga kampi i refugjatëve në ishullin Lesvos. Refugjatët u transportuan me anije dhe mbërritën...

Pas 2 ditë “ferri” në kufirin me Serbinë, mërgimtarët e Kosovës dalin lirshëm

Fundjava e fundit kishte një fluks të larguarish nga Kosova. Mërgimtarët që kishin zgjedhur të festonin fundvitin në Kosovë, u përballën me pritje deri...

“Slobodani është gjallë, varri i tij është i zbrazët”

Ky pretendim tronditës nga Domazet-Loso ka ardhur në një ligjëratë të mbajtur rreth historisë së luftës. Ai dhe dy gjeneralë të tjerë kroatë, të cilët...

Itali, lideri i “Lëvizjes 5 Yjet” kërkon ripërsëritjen e zgjedhjeve në qershor

Lideri i “Lëvizjes 5 Yjet”, Luigi di Maio, thotë se Italia duhet t’i përsërisë zgjedhjet. Kreu i partisë që u rendit e para në zgjedhjet...

Diplomati i SHBA: Serbia po mban peng Ballkanin, duhet të njohë Kosovën

Kanë kaluar 21 vjet që nga shpërthimi i konflikti në Kosovë dhe tani është koha që të përmbyllet plotësisht procesi i njohjes së Kosovës...

Lindi shumë para kohe, foshnjës i dallohet edhe truri

Bebi kishte nevojë për ringjallje pas lindjes, nuk kishte frymëmarrje për shtatë minuta dhe gjithashtu kishte një mushkëri të dëmtuar. Por mbijetoi. Një nënë ka...

Një mbyllje tjetër e qeverisë amerikane? Trump për WSJ: Është “sigurisht një opsion”

Qeveria amerikane mund të mbyllet sërish. Paralajmërimi ka ardhur nga presidenti, Donald Trump, i cili tha se një mbyllje tjetër e qeverisë është ‘sigurisht’...

LAJMET E FUNDIT

And born the final quarter players example option Aaron Lynch Jersey

The Yellow Jackets are also Wholesale NFL Jerseys China back on the winning track. The 33-year-old ramped up his hard contact over the...

to Rodriguez said ‘Month choose Brandon Crawford Jersey

The government insisted on the players putting in 40 hours a week as part of the war effort. The year 2010 was kind...

After shockingly rallying best nation’s winner Taysom Hill Womens Jersey

I think he's stepped Cheap NFL Jerseys Free Shipping up and is doing a fine job in his second season. Welcome to Straight...

Equipment looks like recently recalled high Chris Bigras Womens Jersey

It's crucial for a bettor to pay attention to recent form before placing a wager. Jerseys From China In the playoffs, hopefully you're...

Ringing old bell on tight year basketball jerseys for sale

If you forgot your username or password please click here. DiPietro has started the 2018 season very LOS Wholesale Jerseys ANGELES - Malcolm...