E mërkurë, Janar 16, 2019

Sulmohet e dhunohet Ismet Drishti, policia “fle gjumë” (Video)

Mbrëmjen e djeshme është dhunuar administratori  i "Tv Zjarr", Ismet Drishti, i cili është sulmuar me leva nga persona të maskuar. Menjëherë pas ngjarjes ai...

Gazetari investigativ ia numëron Edi Ramës: Dëgjo ti hajdut…

- nga Taulant Kopliku Dëgjo ti hajdut! Dëgjoni edhe ju hajdutët e krahut të djathtdjathtë e që mund të vini nesër a pasnesër të na bëni...

“Luftë për Kalimashin”/ U vihet zjarri kabinave, imazhe të forta nga fotoreporteri Malton Dibra

Mijëra qytetarë të Kukësit, Hasit, Tropojës dhe nga Kosova janë bërë bashkë sot kundër vendosjes së taksës për të kaluar në Rrugën e Kombit. Fillimisht...

Kuksianët e hasianët i vënë flakën Rrugës së Kombit, kosovarët bllokohen në Morinë

Protesta që po zhvillohet në këto momente tek Rruga e Kombit i ngjan një "lufte" për drejtësi. Qindra shqiptarë i janë drejtuar aksit të rrugës së Kombit duke protestuar...

Lulet e Marsit, “21 ekuinokse pranverore” në Ditën Botërore të Sindromës Down

Nesër, më 21 Mars është Dita Botërore e Sindromës Down dhe pikërisht në këtë datë kur edhe natyra shënon ekuinoksin e saj pranveror, themeluesja...

U angazhua me PS-në, aktori i njohur bëhet zyrtarisht drejtor

Erion Isai u tërhoq nga "Portokalli" vetëm pak kohë më parë, ndërkohë që në zgjedhjet e kaluara u angazhua tërësisht përkrah PS-së në fushatën...

Qeveria e vlerëson tokën te Teatri me 470 euro për metër katror

Projektligji kontrovers, i cili iu dorëzua Kuvendit me “procedurë të përshpejtuar” i vlerëson 8 mijë metrat katrorë tokë publike të Teatrit Kombëtar me vetëm...

“Hanibali” po vjen, një i nxehtë i pazakontë pritet të prekë Shqipërinë

Gjatë javës së ardhshme rrymat e ftohta lindore që kanë prekur vendin tonë do t’ia lënë vendin erërave perëndimore dhe jugore, tejet më të...

Këngëtari shkodran: Kaq protestues i mbledh unë për të parë Finalen e Champions

Duket se protesta e ditës së sotme ka rezultuar një dështim më vete jo vetëm për demokratët e ardhur ngga qytete të ndryshme të...

Fevziu largohet nga Klan për në Top Channel?

Blendi Fevziu është prej të paktën dy dekada destinacioni më i preferuar i së enjtes mbrëma, por duket ai do të shihet në një...

LAJMET E FUNDIT

“Africa” e grupit “Toto” jehon në shkretëtirë

Shkretëtira më e vjetër në botë është bërë mikpritëse e njërës prej këngëve më të dëgjuara të të gjitha kohëve, hitit “Africa” të grupit...

“Shtëpia e Agës”, filmi trajton dhunën ndaj grave në luftën e Kosovës

Dhuna seksuale ndaj grave kosovare, gjatë luftës ka frymëzuar regjisoren Lendita Zeqiraj për të realizuar filmin “ Shtëpia e Agës”. Ky prodhim kinematografk është...

Kosova për herë të parë në Berlinale me filmin “Në mes”

Për herë të parë Kosova shkon në Berlinale me filmin “Në mes”. Ishte vetë Festivali Ndërkombëtar i Filmit BERLINALE që njoftoi pjesëmarrjen e filmit...

Fjalët e fundit të njerëzve të mëdhenj

Jim Harkins, aktor amerikan: “Dua të vdes i qetë në gjumë, ashtu si gjyshi im, e jo duke bërtitur si udhëtarët në autobusin e tij”! Spike...

Ngritja e Tokës: Rrëfimi për fotografinë që ndryshoi botën

Në vitin 1968, tre astronautë të NASA-s u bënë të parët njerëz që u sollën rreth orbitës së Hënës. Misioni "Apollo 8" po ashtu...