Bayern “çmendet” në merkato, blen për 35 milionë euro 18-vjeçarin e Chelsea-t

Bayern Munich po bëhet gjithmonë e më agresivë në merkato. “Daily Express” raporton së fundmi se klubi bavarez ka bërë një ofertë zyrtare për talentin e Chelsea-t Hudson-Odoi për ta rrëmbyer që në merton e janarit.

Drejtuesi i Bluve të Londrë, Gianfranco Zola kërkon që talenti të qëndrojë në “Stamford Bridge”, por “Sky Sport” shkruan marrëveshja është arritur me klubin gjerman.

Bayern do të paguajë 35 milionë euro për 18-vjeçarin, i cili është aktivizuar vetëm në një ndeshje në Premier League për 42 minuta ndaj Ëatford si dhe një ndeshje në Fa Cup ku dhe dha dy asist për Moratën fundjavën e fundit. /Koha Jone/

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here