“Ballkoni me pamje nga deti”

Poezi nga Xhevdet Bajraj – 

Nuk e di nëse dashuria ende e mban gjallë
tani po shkoj tek ajo
duke fluturuar mbi oqean

E imagjinoj të zhveshur në bibliotekën e shtëpisë
duke vizatuar në ajër
një shtëpi me ballkon përballë detit
një tavolinë
dy karrige
dy filxhanë me kafe
një shishe raki
një shpuzore
dhe një tufë zogjsh duke fluturuar mbi det

Loading...

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here